Weer in Porto door het jaar heen

Het klimaat van Porto maand voor maand: gemiddelde maximum- en minimumtemperaturen, neerslag en zonuren, het natte en droge seizoen, en hoe u dagtochten eromheen plant.

Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links: als u via hen boekt, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor u. Hoe dit werkt

Inpakken voor het weer in Porto gaat op twee manieren mis. Reizigers verwachten Zuid-Europa en nemen sandalen mee voor november, of ze lezen dat de stad regenachtig is en pakken voor een koud klimaat in juli. De waarheid zit er tussenin en verandert scherp met het seizoen: Porto is het hele jaar mild, nat in de winter en droog en warm in de zomer.

De langjarige gemiddelden van het weerstation van de stad laten zien hoe warm de dagen en nachten worden, hoeveel regen er valt en hoeveel uren zon elke maand brengt. Ze laten ook zien welke maanden geschikt zijn voor een riviercruise of een dag in de Dourovallei en welke voor musea en portwijnkelders, en hoe ver vooruit een weersverwachting de moeite waard is. Elke maand heeft een eigen pagina met de details voor die maand.

Twee volle dagen in de Dourovallei voor de droge helft van het jaar, wanneer de terrassen en de rivier op hun best zijn.

Meest beoordeeld

Vanuit Porto: Dourovallei met boottocht, wijnproeverij en lunch

10 uur

Een eerste bezoek aan de vallei met de boot, de proeverij en de lunch geregeld

Hoogst gewaardeerd

Vanuit Porto: 2 wijnstreken, boerderij-naar-tafel-lunch en boot

10 uur

Reizigers die twee wijnstregen in één lange dag willen zien

Een milde stad met een natte en een droge helft

De fout die de meeste bezoekers maken, is dat ze Porto als één klimaat beschouwen. De temperatuur schommelt nauwelijks over het jaar: de gemiddelde dagtemperatuur loopt van 13,8 °C in januari tot 25,7 °C in augustus. Regen is wat beweegt. December brengt gemiddeld 181,0 mm, juli slechts 20,4 mm, en het jaar telt op tot 1.237,0 mm.

Lees het weer in Porto per maand als twee seizoenen in plaats van vier. Van oktober tot april levert de Atlantische Oceaan het grootste deel van die regen, de dagen zijn koel en de zon schijnt tussen de 124 en 217 uur per maand. Van juni tot september stopt de regen bijna, liggen de maximumtemperaturen in de midden twintig en heeft juli 308 uur zon, meer dan twee keer zoveel als januari's 124.

Die splitsing is voor een reis belangrijker dan welk getal dan ook. Een week in februari kan helder en aangenaam zijn, maar ook meerdere dagen gestage regen brengen die een riviercruise of een wandeling langs de Ribeira onaangenaam maken. Een week in juli doet dat bijna nooit.

Als u het weer in Porto Portugal het hele jaar door in één zin wilt, is het dit: nooit koud, zelden heet en nat in de winter. Nachten blijven mild, zelfs in de koudste maand, met januari-gemiddelden van 5,2 °C, en zomernachten koelen af tot ongeveer 16 °C, wat de stad comfortabel maakt wanneer het binnenland van Portugal bloedheet is.

Veranderende lucht boven PortoDe temperatuur schommelt nauwelijks over het jaar; de regen doet dat wel.

De dagen voor uw vlucht controleren

Gemiddelden vertellen u wat u van een maand kunt verwachten; ze vertellen niets over de specifieke week die u in de stad zult doorbrengen. De veelgemaakte fout is om buitendagen alleen op basis van de gemiddelden te plannen en dat plan vervolgens in een natte periode mee te nemen.

De weersverwachting Porto Portugal waar bezoekers op kunnen vertrouwen, wordt ongeveer een week van tevoren nuttig, en de meest betrouwbare wordt gepubliceerd door IPMA, het nationale weerinstituut van Portugal, dat verwachtingen voor elk district uitgeeft. Kijk net zoveel naar de neerslagkans als naar de temperatuur: van oktober tot april bepaalt die of de Douro-reis op dinsdag of op donderdag gaat.

Zodra u aankomt, zoekt u het actuele weer in Porto Portugal 's ochtends op, in plaats van te vertrouwen op het uitzicht uit het raam, en verplaatst u de buitenplannen naar de drogere dagen.

De praktische regel voor de natte helft van het jaar is om de binnendagen als laatste vast te leggen. Boek de buitenexcursies die goed weer nodig hebben, zoals een boottocht of een volledige dag in de vallei, voor flexibele data waar de aanbieder gratis annuleren toestaat, en bewaar musea, portwijnkelders en een indoor show voor de dagen waarop de verwachting tegen u keert.

De droge maanden en de dagtochten

De maanden met de minste regen zijn juli met 20,4 mm, augustus met 32,9 mm en juni met 39,9 mm. Ze zijn ook het zonnigst, met 274 tot 308 uur zon, en ze zijn de gemakkelijkste maanden om een volledige dag weg van de stad te plannen.

De Dourovallei is de dagtocht die de meeste bezoekers willen, en die beloont droog weer meer dan welke andere ook: de uitzichten vanaf de terrassen en vanaf de rivier zijn het doel van de dag. De meeste reizigers gaan met een georganiseerde tour die de weg, een boot en een proeverij combineert, wat de eenvoudigste manier is om meerdere landgoederen op één dag te zien.

Het andere alternatief is de trein van Porto naar stations in de Dourovallei, geëxploiteerd door Comboios de Portugal, voor reizigers die liever hun eigen tempo bepalen en hun eigen stops kiezen.

September verdient een eigen vermelding. De gemiddelde maximumtemperatuur is nog 24,1 °C, de regen is nog niet met kracht teruggekeerd met 71,9 mm, en de zon schijnt nog 224 uur. Voor een reis rond de rivier en de vallei is het een sterke maand.

★★★★★

Porto: Six Bridges Cruise

★ 4.2 · 15,297 reviews

Een uur op de rivier onder de bruggen van de stad, het beste op een droge dag in de warme helft van het jaar.

Waarom een maandverwachting niet helpt

Een weersverwachting voor Porto 30 dagen vooruit ziet er precies uit en is dat niet. Verder dan ongeveer een week is een dag-voor-dag-cijfer voor één stad dichter bij het maandgemiddelde dan bij een echte voorspelling, en het behandelen als een belofte is hoe een reis eindigt met een boot geboekt voor de natste dag van de week.

Voor een reis een maand of meer weg, zijn de gemiddelden in de onderstaande tabel de betere gids. Ze zijn afkomstig van drie decennia aan gegevens van het station Porto (Fontainhas), 93 m boven zeeniveau, en ze laten zien wat een maand waarschijnlijk brengt in plaats van wat één bepaalde dag zal doen.

Het patroon dat ze tonen is stabiel. Regen stijgt door de herfst naar een piek van 172,0 mm in november en 181,0 mm in december, neemt af in de lente en verdwijnt bijna in de zomer. Zonneschijn doet het tegenovergestelde. Temperaturen volgen een smalle curve, daarom verdient de regenkolom de meeste aandacht wanneer u uw data kiest.

Klimaat van Porto per maand

MaandGemiddelde maximumtemperatuurGemiddelde minimumtemperatuurNeerslagZonneschijn
Januari13,8 °C5,2 °C147,1 mm124 uur
Februari15,0 °C5,9 °C110,5 mm129 uur
Maart17,4 °C7,8 °C95,6 mm192 uur
April18,1 °C9,1 °C117,6 mm217 uur
Mei20,1 °C11,6 °C89,6 mm258 uur
Juni23,5 °C14,5 °C39,9 mm274 uur
Juli25,3 °C15,9 °C20,4 mm308 uur
Augustus25,7 °C15,9 °C32,9 mm295 uur
September24,1 °C14,7 °C71,9 mm224 uur
Oktober20,7 °C12,2 °C158,3 mm184 uur
November17,1 °C8,9 °C172,0 mm139 uur
December14,4 °C6,9 °C181,0 mm124 uur
Januari
Gemiddelde maximumtemperatuur
13,8 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
5,2 °C
Neerslag
147,1 mm
Zonneschijn
124 uur
Februari
Gemiddelde maximumtemperatuur
15,0 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
5,9 °C
Neerslag
110,5 mm
Zonneschijn
129 uur
Maart
Gemiddelde maximumtemperatuur
17,4 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
7,8 °C
Neerslag
95,6 mm
Zonneschijn
192 uur
April
Gemiddelde maximumtemperatuur
18,1 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
9,1 °C
Neerslag
117,6 mm
Zonneschijn
217 uur
Mei
Gemiddelde maximumtemperatuur
20,1 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
11,6 °C
Neerslag
89,6 mm
Zonneschijn
258 uur
Juni
Gemiddelde maximumtemperatuur
23,5 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
14,5 °C
Neerslag
39,9 mm
Zonneschijn
274 uur
Juli
Gemiddelde maximumtemperatuur
25,3 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
15,9 °C
Neerslag
20,4 mm
Zonneschijn
308 uur
Augustus
Gemiddelde maximumtemperatuur
25,7 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
15,9 °C
Neerslag
32,9 mm
Zonneschijn
295 uur
September
Gemiddelde maximumtemperatuur
24,1 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
14,7 °C
Neerslag
71,9 mm
Zonneschijn
224 uur
Oktober
Gemiddelde maximumtemperatuur
20,7 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
12,2 °C
Neerslag
158,3 mm
Zonneschijn
184 uur
November
Gemiddelde maximumtemperatuur
17,1 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
8,9 °C
Neerslag
172,0 mm
Zonneschijn
139 uur
December
Gemiddelde maximumtemperatuur
14,4 °C
Gemiddelde minimumtemperatuur
6,9 °C
Neerslag
181,0 mm
Zonneschijn
124 uur

Twee weken van tevoren

Een weersverwachting voor Porto 14 dagen vooruit zit tussen de twee hulpmiddelen in. Het zal u niet vertellen of volgende woensdag droog is, maar het kan laten zien of de komende twee weken stabiel of onstabiel lijken, wat genoeg is om te beslissen hoeveel u van tevoren boekt.

Als de vooruitzichten stabiel zijn, is het vastleggen van een boottocht of een dag in de vallei een redelijke gok. Als ze onstabiel zijn, bewaar die plannen dan voor tours met gratis annuleren en beslis dichter bij de dag. Van oktober tot april is die flexibiliteit meer waard dan elke besparing door vroeg te boeken.

De gegevens herinneren eraan dat extremen voorkomen. De hoogste temperatuur gemeten op het station is 40,9 °C en de laagste is -3,3 °C. Geen van beide is wat een normale week eruitziet, en beide liggen ver buiten de maandgemiddelden.

Jaarlijkse neerslag
1.237,0 mm
Natste maand
December, 181,0 mm
Droogste maand
Juli, 20,4 mm
Warmste maand
Augustus, gemiddelde maximumtemperatuur 25,7 °C
Zonnigste maand
Juli, 308 uur
Recordmaximum en -minimum
40,9 °C en -3,3 °C

Eén maand tegelijk lezen

De bovenstaande cijfers beschrijven het jaar als geheel. Elke maand heeft een eigen pagina met het maandelijkse weer in Porto in detail: wat in te pakken, hoe het licht en de regen een dag vormgeven en welke uitstapjes erbij passen.

De overgangsmaanden verdienen een nadere blik. Maart heeft al 192 uur zon tegen februari's 129, en mei brengt maximumtemperaturen van 20,1 °C met minder dan 90 mm regen. Oktober behoudt de zomerwarmte, met een maximum van 20,7 °C, maar de neerslag springt naar 158,3 mm, meer dan twee keer zoveel als september.

De winter is minder streng dan de neerslagtotaal doen vermoeden. December en januari hebben dezelfde 124 uur zon en dagtemperaturen rond 14 °C, en de musea, kelders en cafés van de stad dragen een regenachtige middag goed.

Voor de keuze wanneer te gaan, is weer een factor naast verschillende andere, zoals festivals, prijzen en drukte. De beste tijd om Porto te bezoeken weegt ze samen.

★★★★★

Porto: Spiritus Multimedia Show Entry Ticket

★ 4.5 · 7,763 reviews

Een 30 minuten durende multimediashow binnenshuis, een goede optie voor een natte middag in de stad.

Op de dag zelf

Voor het weer in Porto vandaag is de nuttige vraag simpel: gaat het regenen. Kleed u in laagjes in elk seizoen behalve de hoogzomer, want de gemiddelde maximum- en minimumtemperatuur liggen in elke maand tussen de 7,5 en 9,8 graden uit elkaar, dus ochtenden en avonden zijn merkbaar koeler dan de middag.

Van oktober tot april draagt u elke dag een compacte paraplu of een waterdicht jack, wat de ochtend ook laat zien. Elk van die maanden heeft gemiddeld meer dan 95 mm regen, en schoenen met grip zijn belangrijker dan warme kleding.

In de zomer is de belangrijkste behoefte schaduw en water op de klimmen tussen de rivier en de bovenstad. Met juli op 308 uur zon is de late namiddag de aangenamere tijd voor een wandeling langs de Ribeira.

Veelgestelde vragen

Wat is de natste maand in Porto?

December, met gemiddeld 181,0 mm regen, op de voet gevolgd door november met 172,0 mm. Oktober en januari zijn ook natte maanden.

Wordt het koud in Porto in de winter?

Niet erg. De koudste maand is januari, met een gemiddelde maximumtemperatuur van 13,8 °C en een gemiddelde minimumtemperatuur van 5,2 °C. De winter is meer nat dan koud.

Is Porto heet in de zomer?

Warm eerder dan heet. Augustus is de warmste maand met een gemiddelde maximumtemperatuur van 25,7 °C, en nachten koelen af tot ongeveer 16 °C. Het record op het stadsstation is 40,9 °C, ver boven een normale zomerdag.

Wanneer is het beste weer voor een dagtocht naar de Dourovallei?

Juni tot september, wanneer de neerslag het laagst en de zonneschijn het hoogst is. September heeft nog gemiddeld 24,1 °C met 224 uur zon.