Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links: als u via hen boekt, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor u. Hoe dit werkt
Essência das Tapas in één oogopslag
In Porto is Essência das Tapas een restaurant aan de Estr. da Circunvalação 10262, 4465-114 Porto, Portugal. Vanuit het centrum reis je 3,7 km (2,3 mijl) in noordwestelijke richting; openbaar vervoer of de auto is de beste optie. Met 266 recensies scoort het gemiddeld 4,1 van de 5, en de meningen zijn verdeeld. De kosten per persoon liggen rond de €10–25.
Essência das Tapas.- Type
- Restaurant
- Genoteerd als
- Restaurant
- Keuken
- Restaurant
- Adres
- Estr. da Circunvalação 10262, 4465-114 Porto, Portugal
- Naar het centrum
- 3,7 km (2,3 mijl) hemelsbreed
- Te voet
- ongeveer 57 minuten
- Beoordeling
- 4,1 van de 5 op basis van 266 recensies
- Prijs per persoon
- €10–25
- Openingstijden
- varieert per dag, zie hieronder
- Reserveringen
- geaccepteerd
- Website
- http://www.essenciadastapas.pt/
- Telefoon
- +351 919 204 024
Waarom je moet gaan en hoe je het inpast
Tapas en francesinha zijn waar bezoekers het meest over praten, met een gezellige ruimte en de kwaliteit van de gerechten op de voet gevolgd. Kleine gerechten zoals inktvis, gebroken eieren en alheira-bladerdeeggebakjes maken een gedeelde bestelling gemakkelijk, en de gevarieerde tapas zorgen ervoor dat een tafel verschillende dingen kan proberen zonder zich aan één grote maaltijd te binden. Met €10–25 per persoon is het geschikt voor groepen, koppels en iedereen die een informele maaltijd wil op basis van meerdere gerechten in plaats van één hoofdgerecht.
Dinsdag is gesloten, plan daarom omheen. Lunch is van 12:00–15:00 uur en diner van 19:30–23:00 uur op de andere open dagen, terwijl zaterdag alleen diner biedt. Een vroege lunch of een vroeg diner laat ruimte voor de rest van de dag, en het tweemaal-per-dag ritme maakt het eenvoudig om te komen voor of na andere plannen. Het tapasformaat beloont ruim bestellen, laat de tafel dus een paar gerechten kiezen en voeg dan francesinha toe als de groep behoefte heeft aan een afwisseling van kleine bordjes.
Restaurante Asiático ligt op 11 m afstand, Cidade do Pão op 36 m en Churrasco & CPa op 56 m, waardoor je gemakkelijk alternatieven hebt als je al in de buurt bent.
Openingstijden
Het blijft gesloten op dinsdag. Controleer op de dag zelf, want feestdagen en speciale evenementen kunnen de tijden wijzigen.
Openingstijden
| Dag | Uren |
|---|---|
| Maandag | 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur |
| Dinsdag | Gesloten |
| Woensdag | 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur |
| Donderdag | 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur |
| Vrijdag | 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur |
| Zaterdag | 19:30–23:00 uur |
| Zondag | 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur |
- Uren
- 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur
- Uren
- Gesloten
- Uren
- 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur
- Uren
- 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur
- Uren
- 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur
- Uren
- 19:30–23:00 uur
- Uren
- 12:00–15:00 uur, 19:30–23:00 uur
Wat Essência das Tapas biedt
Toegankelijkheid, diensten, betalingen en meer, gegroepeerd. Als er iets ontbreekt dat je nodig hebt, vraag het dan vooraf: niet alles wordt vermeld.
Wat het biedt
| Serviceopties | Bezorging, Afhaal, Eten ter plaatse |
| Aanbod | Alcohol, Bier, Koffie, Gedistilleerde dranken, Laat op de avond eten, Snelle hap, Kleine gerechten, Wijn |
| Eetopties | Lunch, Diner, Dessert, Bediening aan tafel |
| Voorzieningen | Bar ter plaatse, Toilet |
| Sfeer | Casual, Gezellig, Rustig |
| Publiek | Groepen |
| Planning | Dinerreserveringen aanbevolen, Accepteert reserveringen |
| Betalingen | Creditcards, Pinpassen, NFC mobiele betalingen |
| Kinderen | Geschikt voor kinderen |
| Parkeren | Gratis parkeerterrein, Meestal voldoende parkeergelegenheid |
| Hoogtepunten | Uitstekende koffie, Uitstekend dessert, Uitstekende wijnkaart |
| Populair voor | Lunch, Diner, Alleen eten |
- Bezorging, Afhaal, Eten ter plaatse
- Alcohol, Bier, Koffie, Gedistilleerde dranken, Laat op de avond eten, Snelle hap, Kleine gerechten, Wijn
- Lunch, Diner, Dessert, Bediening aan tafel
- Bar ter plaatse, Toilet
- Casual, Gezellig, Rustig
- Groepen
- Dinerreserveringen aanbevolen, Accepteert reserveringen
- Creditcards, Pinpassen, NFC mobiele betalingen
- Geschikt voor kinderen
- Gratis parkeerterrein, Meestal voldoende parkeergelegenheid
- Uitstekende koffie, Uitstekend dessert, Uitstekende wijnkaart
- Lunch, Diner, Alleen eten
Wat de score beïnvloedt
Van de 266 recensies staat de score op 4,1 van de 5: 52 procent van de gasten geeft vijf sterren, 13 procent een of twee. Het aantal recensies is nog klein, dus elke nieuwe score verandert het gemiddelde.
Hoe de recensies zijn verdeeld
Aantal recensies per sterrenbeoordeling.
Vanaf september 2026.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 5 sterren | 4 sterren | 3 sterren | 2 sterren | 1 ster |
|---|---|---|---|---|---|
| Recensies | 137 | 66 | 28 | 13 | 22 |
Nabijgelegen plekken
Het dichtstbijzijnde is Restaurante Asiático, 10 meter van Essência das Tapas; de tabel vermeldt de andere.
Essência das Tapas en wat eromheen ligt
- Essência das Tapas41,1798° N, 8,6291° W · Open in Google Maps
- Churrasco & CPa - Churrasqueira Monte dos Burgos 60 meter41,1797° N, 8,6298° W · Open in Google Maps
De dichtstbijzijnde plekken
| Plaats | Soort | Afstand | Beoordeling (recensies) |
|---|---|---|---|
| Restaurante Asiático | restaurant | 10 meter | 4.0 (463) |
| Cidade do Pão | restaurant | 40 meter | 4.2 (1,172) |
| Churrasco & CPa - Churrasqueira Monte dos Burgos | restaurant | 60 meter | 3.7 (881) |
| Loureiro | restaurant | 60 meter | 4.5 (486) |
| GARAGEM CERVEJARIA E PIZZARIA | restaurant | 130 meter | 4.6 (7) |
| Trattoria Romana | restaurant | 150 meter | 4.2 (883) |
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 10 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.0 (463)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 40 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.2 (1,172)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 60 meter
- Beoordeling (recensies)
- 3.7 (881)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 60 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.5 (486)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 130 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.6 (7)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 150 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.2 (883)
Het volledige gegevensblad
Elk cijfer is voorzien van de bron, actueel per september 2026.
Download de volledige tabel als CSV · 164 rijen
Toon alle 164 cijfers
| Feit | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Essência das Tapas68 | ||
| Naam | Essência das Tapas | Google Maps-vermelding |
| Database | Restaurants | Eigen directory |
| Categorieën | Restaurant | Google Maps-vermelding |
| Keuken | Restaurant | Google Maps-vermelding |
| Adres | Estr. da Circunvalação 10262, 4465-114 Porto, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Straat | Estr. da Circunvalação 10262 | Google Maps-vermelding |
| Postcode | 4465-114 | Google Maps-vermelding |
| Plaats | Porto | Google Maps-vermelding |
| Pluscode | 59HC+W9 Porto, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Telefoon | +351 919 204 024 | Google Maps-vermelding |
| Prijs per persoon | €10–25 | Google Maps-vermelding |
| Website | http://www.essenciadastapas.pt/ | Google Maps-vermelding |
| Breedtegraad | 41.17977 | Google Maps-vermelding |
| Lengtegraad | -8.62912 | Google Maps-vermelding |
| Afstand tot het centrum, hemelsbreed | 3,7 km (2,3 mijl) | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Richting vanuit het centrum | noordwest | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Geschatte loopafstand | ongeveer 57 minuten | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Beoordeling | 4,1 van de 5 | Google Maps-vermelding |
| Recensies | 266 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 5 sterren | 137 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 4 sterren | 66 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 3 sterren | 28 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 2 sterren | 13 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 1 ster | 22 | Google Maps-vermelding |
| Gepubliceerde bezoekersfoto's | 213 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden maandag | 12–15 uur, 19:30–23 uur | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden dinsdag | Gesloten | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden woensdag | 12–15 uur, 19:30–23 uur | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden donderdag | 12–15 uur, 19:30–23 uur | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden vrijdag | 12–15 uur, 19:30–23 uur | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden zaterdag | 19:30–23 uur | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden zondag | 12–15 uur, 19:30–23 uur | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Bezorging | ja | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Afhaal | ja | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Ter plaatse eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Alcohol | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Bier | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Koffie | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Gedistilleerd | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Laat op de avond eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Snelle hap | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Kleine gerechten | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Wijn | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: Lunch | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: Diner | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: Dessert | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: Bediening aan tafel | ja | Google Maps-vermelding |
| Voorzieningen: Bar aanwezig | ja | Google Maps-vermelding |
| Voorzieningen: Toilet | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: Casual | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: Gezellig | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: Rustig | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: Groepen | ja | Google Maps-vermelding |
| Planning: Dinerreservering aanbevolen | ja | Google Maps-vermelding |
| Planning: Accepteert reserveringen | ja | Google Maps-vermelding |
| Betalingen: Creditcards | ja | Google Maps-vermelding |
| Betalingen: Pinpassen | ja | Google Maps-vermelding |
| Betalingen: NFC-mobiele betalingen | ja | Google Maps-vermelding |
| Kinderen: Geschikt voor kinderen | ja | Google Maps-vermelding |
| Parkeren: Gratis parkeerterrein | ja | Google Maps-vermelding |
| Parkeren: Meestal voldoende parkeergelegenheid | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: Uitstekende koffie | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: Uitstekend dessert | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: Uitstekende wijnkaart | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: Lunch | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: Diner | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: Alleen eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Tafel reserveren via | TheFork | Google Maps-vermelding |
| Porto: de stad eromheen96 | ||
| Coördinaten van Porto | 41,15, -8,61083 decimale graden | Wikidata |
| Bevolking van Porto | 231.800 · Vanaf 2021. | Wikidata |
| Oppervlakte van Porto | 41,42 km² | Wikidata |
| Hoogte van Porto | 104,0 m | Wikidata |
| Regio | Noord-Portugal | Wikipedia |
| District | Porto | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in januari | 13,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in januari | 5,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in januari | 147,1 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in januari | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in februari | 15,0 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in februari | 5,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in februari | 110,5 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in februari | 129,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in maart | 17,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in maart | 7,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in maart | 95,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in maart | 192,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in april | 18,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in april | 9,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in april | 117,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in april | 217,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in mei | 20,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in mei | 11,6 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in mei | 89,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in mei | 258,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juni | 23,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juni | 14,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juni | 39,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juni | 274,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juli | 25,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juli | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juli | 20,4 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juli | 308,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in augustus | 25,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in augustus | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in augustus | 32,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in augustus | 295,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in september | 24,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in september | 14,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in september | 71,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in september | 224,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in oktober | 20,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in oktober | 12,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in oktober | 158,3 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in oktober | 184,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in november | 17,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in november | 8,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in november | 172,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in november | 139,0 u · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in december | 14,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in december | 6,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in december | 181,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in december | 124,0 uur · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Jaarlijkse neerslag | 1237,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Hoogste gemeten temperatuur | 40,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Laagste gemeten temperatuur | -3,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| UNESCO-werelderfgoed: historisch centrum van Porto, Luis I-brug en klooster van Serra do Pilar | ingeschreven in 1996 · De inschrijving omvat het historisch centrum, de Dom Luis I-brug en het klooster van Serra do Pilar aan de overkant van de rivier in Gaia. | UNESCO-werelderfgoedcentrum |
| Gemeentelijke toeristenbelasting per nacht | 3 EUR · Verhoogd van 2 naar 3 euro per nacht (porto.pt-nieuws; de Leme-portal van de gemeente meldt 32,3 miljoen euro geïnd in 2025). | Câmara Municipal do Porto |
| Maximum toeristenbelasting per verblijf | 21 EUR · Maximaal zeven opeenvolgende nachten per verblijf, volgens het consumentenmagazine; de gemeentelijke verordening is bepalend. | Which? |
| Enkele reis metro en bus, zone Z2 (centraal Porto), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-incidentieel ticket; tarief geldig vanaf 1 januari 2024. Tien keer opladen geeft één gratis reis. | Metro do Porto |
| Andante 24-ticket, 24 uur in zone Z2 | 5,35 EUR | Metro do Porto |
| Enkele reis metro, zone Z3 | 1,85 EUR | Metro do Porto |
| Metrolijn E van de luchthaven naar Trindade (stadscentrum) | 27 minuten · Twee onafhankelijke gidsen geven 26-30 minuten (livingtours.com); treinen rijden elke 20 minuten. De luchthaven ligt in tariefzone Z4. | porto-north-portugal.com |
| Enkele reis metro, zone Z4 (luchthaven naar centrum) | 2,3 EUR · Tarief geldig vanaf 1 januari 2026; papieren Andante-kaart 0,60 EUR extra. Een 24-uurs Z4-ticket kost 8,55 EUR. | Metro do Porto (officieel) |
| Enkele reis metro, luchthaven naar centraal Porto (zone Z4), gebruikt als luchthavenvervoer | 2,3 EUR · Lijn E, Andante Z4-incidentieel ticket, tarief geldig vanaf 1 januari 2026; de papieren kaart kost 0,60 EUR extra. | Metro do Porto |
| Enkele reis metro en bus in centraal Porto (zone Z2), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-incidentieel ticket. | Metro do Porto |
| Andante Tour 1, 24 uur op het hele Andante-netwerk | 7,75 EUR · Tarief geldig vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer, geen museumentree of kortingen. | Metro do Porto |
| Andante Tour 3, 72 uur op het hele Andante-netwerk | 16,55 EUR · Tarief geldig vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer. | Metro do Porto |
| Huur van een auto in Portugal, gemiddeld per dag in de winter (december tot februari) | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de verhuurbemiddelaar DiscoverCars, boekingen van het voorgaande jaar, gepubliceerd rond 2024; geen Porto-offerte en niet het tarief van 2026. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Huur van een auto in Portugal, gemiddeld per dag in de zomer (juni tot augustus) | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Benzine 95, efficiënte prijs per liter, week 7-13 september 2026 | 2,115 EUR · Referentieprijs van de toezichthouder inclusief belastingen; DGEG-pompprijzen met korting waren 1 cent lager. | ERSE |
| Kleine benzineauto, verbruik, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave; in de praktijk verbruikt een auto op heuvels meer. | Renault Portugal |
| Slaapzaalbed in hostel, mediaan per nacht | 27,37 EUR · 12 aanbiedingen voor slaapzalen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Budget tweepersoonskamer: pensions, B&B's en 1-2 sterrenhotels, mediaan per nacht | 105,56 EUR · 78 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Middenklasse tweepersoonskamer: 3-4 sterrenhotels, mediaan per nacht | 220,1 EUR · 51 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Luxe tweepersoonskamer: 5-sterrenhotels, mediaan per nacht | 419,73 EUR · 19 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Goedkope maaltijd per persoon, bovenkant van de prijsklasse van 5-10 EUR | 10 EUR · 31 van de restaurants die een band publiceren zitten in 5-10 EUR, de tweede meest voorkomende band. Banden zijn de gepubliceerde prijsklassen per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Restaurantdatabase van Porto Tours |
| Gemiddelde maaltijd per persoon, bovenkant van de prijsklasse van 10-15 EUR | 15 EUR · 68 restaurants, de meest voorkomende band. Banden zijn de gepubliceerde prijsklassen per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Restaurantdatabase van Porto Tours |
| Luxe maaltijd per persoon, begin van de band van 50+ EUR | 50 EUR · 9 restaurants publiceren 50+ EUR. Banden zijn de gepubliceerde prijsklassen per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Restaurantdatabase van Porto Tours |
| Toeristenbelasting Porto per persoon per nacht | 3 EUR · Maximaal zeven nachten; kinderen onder de 13 vrijgesteld. | Câmara Municipal do Porto |
| Bezoek aan portkelder met proeverij, Taylor's volwassenenticket | 25 EUR · Audiotour met drie porten, september 2026. | Taylor's |
| Budget huurauto in Portugal, gemiddeld per dag in de winter | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de boekingen van een verhuurbemiddelaar, december tot februari, gepubliceerd rond 2024; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Budget huurauto in Portugal, gemiddeld per dag in de zomer | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, juni tot augustus, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Middenklasse huurauto in Porto, gemiddeld per dag | 38 EUR · Gemiddelde van Booking.com Cars voor een middenklasse auto in Porto, gelezen op 17 september 2026; geen seizoen vermeld, dus hetzelfde cijfer geldt het hele jaar. | Booking.com Cars |
| Middenklasse huurauto in Porto, gemiddeld per dag | 38 EUR · Zelfde cijfer; geen seizoensgebonden uitsplitsing gepubliceerd. | Booking.com Cars |
| Verbruik middenklasse benzineauto, Renault Captur, WLTP gecombineerd | 5,7 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Verbruik luxe auto (middenklasse cijfer gebruikt) | 5,7 l/100 km · Geen officieel cijfer voor een luxe model gevonden; het middenklasse cijfer van de Captur wordt gebruikt. | Renault Portugal |
| Verbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Binnenlands tapbier, 0,5 liter, in een bar of restaurant in Porto | 3,0 EUR · Crowd-sourced gemiddelde, bereik 2,00-4,50 EUR, gelezen op 17 september 2026. | Numbeo |
| Privévervoer van luchthaven naar centraal Porto, per voertuig, mediaan van de zes keuzes van de site | 27,35 EUR · Mediaan van zes privévervoeropties beoordeeld in partners/transfers.json (EUR 17,00 tot 74,90), 16 september 2026. | GetYourGuide- en Viator-aanbiedingen |
| Luxe huurauto in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de eigenaar van de site op 17 september 2026; geen openbare bron maakt onderscheid tussen luxe en middenklasse autotarieven. | Porto Tours (cijfer eigenaar) |
| Luxe huurauto in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de eigenaar van de site op 17 september 2026; hetzelfde cijfer het hele jaar. | Porto Tours (cijfer eigenaar) |
| Historische tram, enkele rit gekocht aan boord | 6 EUR · Ongeveer 6 euro voor een enkele rit en 8 euro voor twee ritten op dezelfde dag; de historische trams hebben een apart tarief, los van het Andante-netwerk. | STPC-tarief historische tram, gemeld door Portogidsen |
| Palacio da Bolsa rondleiding, volwassene | 14 EUR · Alleen onder begeleiding van een gids, in het Portugees, Spaans, Frans of Engels; 9,50 euro voor studenten, scholieren of senioren. | Palacio da Bolsa |
| Nationaal Museum Soares dos Reis, volwassene | 10 EUR · Geopend van dinsdag tot zondag van 10:00 tot 18:00; gesloten op maandag en op 24 juni, de stadsfeestdag. | Museus e Monumentos de Portugal |
Veelgestelde vragen
Hoe laat is Essência das Tapas open?
De openingstijden zijn: maandag 12–15 uur, 19:30–23 uur; dinsdag gesloten; woensdag 12–15 uur, 19:30–23 uur; donderdag 12–15 uur, 19:30–23 uur; vrijdag 12–15 uur, 19:30–23 uur; zaterdag 19:30–23 uur; zondag 12–15 uur, 19:30–23 uur; op feestdagen kunnen ze afwijken.
Hoe ver ligt Essência das Tapas van het centrum van Porto?
3,7 km (2,3 mijl) in vogelvlucht, ongeveer 57 minuten lopen.
Is het mogelijk om een tafel te reserveren bij Essência das Tapas?
Ja, reserveren is mogelijk.
Welke beoordeling heeft Essência das Tapas?
4,1 van de 5 sterren op basis van 266 recensies.
Hoeveel kost een maaltijd bij Essência das Tapas?
De kosten zijn €10–25 per persoon.
Bronnen
Elk cijfer hierboven komt uit een van deze bronnen, en het gegevensblad vermeldt de bron van elke rij.
- 1Google Maps listing: Essência das Tapas geraadpleegd op 2026-09-15Naam, categorieën, adres, coördinaten, telefoon, website, openingstijden, beoordeling en aantal recensies, wat het biedt en populaire tijden.
- 2Own calculation from the coordinatesHemelsbrede afstand van 41.1496 N, 8.6110 W; looptijd geschat als die afstand plus 30 procent, bij 5 km/u.
- 3Essência das Tapas: official website geraadpleegd op 2026-09-15De eigen site van de plek, voor actuele openingstijden, prijzen en evenementen.
- 4
- 5Wikipedia geraadpleegd op 2026-09-15Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11Notícias ao Minuto (DiscoverCars study) geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 12
- 13
- 14Booking.com listings sampled by Porto Tours geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19STCP historic tram fare, reported by Porto guides geraadpleegd op 2026-09-18Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 20
- 21

