Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links: als u via hen boekt, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor u. Hoe dit werkt
Retiro do Bacalhau in één oogopslag
In Porto is Retiro do Bacalhau een restaurant aan de R. do Bonjardim 154, 4000-440 Porto, Portugal. Een wandeling van ongeveer 5 minuten vanaf het centrum brengt u hier: 290 meter naar het zuidoosten. Met 334 recensies scoort het een zeer goede 4,5 van de 5. De kosten per persoon liggen rond de €15–40.
Een glimp van Retiro do Bacalhau.- Type
- Restaurant
- Genoteerd als
- Restaurant, Visrestaurant
- Keuken
- Restaurant
- Adres
- R. do Bonjardim 154, 4000-440 Porto, Portugal
- Naar het centrum
- 290 meter hemelsbreed
- Te voet
- ongeveer 5 minuten
- Beoordeling
- 4,5 van de 5 van 334 recensies
- Prijs per persoon
- €15–40
- Openingstijden
- dagelijks, 12–23 uur
- Reserveringen
- geaccepteerd
- Website
- https://retirodobacalhau.pt/
- Telefoon
- +351 912 088 852
Waarom gaan en hoe het in te passen
Een visrestaurant waar de Portugese keuken en kabeljauw de hoofdrol spelen. De gerechten waar bezoekers het meest over praten zijn bacalhau à brás, kabeljauw, francesinha, octopus, kabeljauw, bacalhau à minhota en kabeljauwkroketjes. De prijs per persoon is €15–40. Wie deze Portugese gerechten wil proberen, vindt ze hier.
Op een typische zaterdag is het drukste uur meestal 20:00 uur, dus kom rond 17:00 uur als u het rustigste open uur wilt, of kom eerder op de avond voor het diner. Het gaat elke dag om 12:00 uur open en blijft open tot 23:00 uur, dus het kan voor of na een wandeling in het centrum.
Na het eten is Antigo Banco Borges & Irmão 138 m verderop, en Escultura A Abundância/Os Meninos na Avenida dos Aliados is 152 m verderop. Vintage Cameras Porto - Museum and Shop is 189 m verderop als u een museum in de buurt wilt bezoeken voor of na uw maaltijd.
Openingstijden
Dagelijkse openingstijden zijn 12–23 uur. Controleer op de dag zelf, want feestdagen en speciale evenementen kunnen de tijden wijzigen.
Openingstijden
| Dag | Uren |
|---|---|
| Maandag | 12–23 uur |
| Dinsdag | 12–23 uur |
| Woensdag | 12–23 uur |
| Donderdag | 12–23 uur |
| Vrijdag | 12–23 uur |
| Zaterdag | 12–23 uur |
| Zondag | 12–23 uur |
- Uren
- 12–23 uur
- Uren
- 12–23 uur
- Uren
- 12–23 uur
- Uren
- 12–23 uur
- Uren
- 12–23 uur
- Uren
- 12–23 uur
- Uren
- 12–23 uur
Wat Retiro do Bacalhau biedt
Toegankelijkheid, diensten, betalingen en andere details zijn gegroepeerd. Als een functie die u nodig hebt ontbreekt, vraag het dan van tevoren, want de lijst is niet uitputtend.
Wat het biedt
| Serviceopties | Eten ter plaatse; niet: bezorging |
| Aanbod | Alcohol, Bier, Koffie, Sterke drank, Kleine gerechten, Wijn |
| Eetopties | Lunch, Diner, Dessert, Bediening aan tafel |
| Voorzieningen | Toilet |
| Sfeer | Casual, Gezellig, Rustig |
| Publiek | Groepen, Toeristen |
| Planning | Dinerreserveringen aanbevolen, Accepteert reserveringen |
| Betalingen | Creditcards, Pinpassen, NFC mobiele betalingen |
| Kinderen | Geschikt voor kinderen |
| Hoogtepunten | Uitstekende koffie, Uitstekend dessert, Uitstekende wijnkaart |
| Populair voor | Lunch, Diner, Alleen eten |
- Eten ter plaatse; niet: bezorging
- Alcohol, Bier, Koffie, Sterke drank, Kleine gerechten, Wijn
- Lunch, Diner, Dessert, Bediening aan tafel
- Toilet
- Casual, Gezellig, Rustig
- Groepen, Toeristen
- Dinerreserveringen aanbevolen, Accepteert reserveringen
- Creditcards, Pinpassen, NFC mobiele betalingen
- Geschikt voor kinderen
- Uitstekende koffie, Uitstekend dessert, Uitstekende wijnkaart
- Lunch, Diner, Alleen eten
Binnen de beoordeling
Van 334 recensies staat de score op 4,5 van de 5: 77 procent van de gasten geeft vijf sterren, 8 procent één of twee. Tot nu toe minder recensies, wat betekent dat elke nieuwe recensie het gemiddelde merkbaar beïnvloedt.
Hoe de recensies zijn verdeeld
Aantal recensies per sterbeoordeling.
Vanaf september 2026.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 5 sterren | 4 sterren | 3 sterren | 2 sterren | 1 ster |
|---|---|---|---|---|---|
| Recensies | 258 | 40 | 8 | 11 | 17 |
Wanneer het druk is
Zaterdag is het drukst om 20:00 uur en het rustigst om 17:00 uur. De cijfers zijn relatief, waarbij 100 het drukst is dat de plek wordt, dus mik op de kortere balken om de drukte te vermijden.
Hoe druk het wordt op een typische zaterdag
Relatieve bezoekersaantallen per uur; 100 is het drukste uur van de week.
Typische bezoekersaantallen; deze variëren per seizoen.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | 17:00 | 18:00 | 19:00 | 20:00 | 21:00 | 22:00 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Relatieve drukte | 52 | 47 | 52 | 52 | 34 | 30 | 43 | 78 | 100 | 78 | 52 |
Wat is er in de buurt
Antigo Banco Borges & Irmão is het dichtstbijzijnd, 140 meter van Retiro do Bacalhau, gevolgd door de plaatsen in de tabel hieronder.
Retiro do Bacalhau en wat eromheen ligt
- Retiro do Bacalhau41,1473° N, 8,6094° W · Open in Google Maps
- Escultura A Abundância/Os Meninos na Avenida dos Aliados 150 meter41,1476° N, 8,6112° W · Open in Google Maps
De dichtstbijzijnde plaatsen
| Plaats | Soort | Afstand | Beoordeling (recensies) |
|---|---|---|---|
| Antigo Banco Borges & Irmão | monument | 140 meter | 3.7 (10) |
| Escultura A Abundância/Os Meninos na Avenida dos Aliados | monument | 150 meter | 4.4 (73) |
| A Juventude | monument | 160 meter | 4.5 (244) |
| Estátua do Ardina | monument | 180 meter | 4.3 (322) |
| Vintage Cameras Porto - Museum and Shop | museum | 190 meter | 4.9 (214) |
| Monumento a D. Pedro IV | monument | 190 meter | 4.3 (88) |
- Soort
- monument
- Afstand
- 140 meter
- Beoordeling (recensies)
- 3.7 (10)
- Soort
- monument
- Afstand
- 150 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.4 (73)
- Soort
- monument
- Afstand
- 160 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.5 (244)
- Soort
- monument
- Afstand
- 180 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.3 (322)
- Soort
- museum
- Afstand
- 190 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.9 (214)
- Soort
- monument
- Afstand
- 190 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.3 (88)
Het volledige gegevensblad
Elk cijfer is voorzien van de bron, actueel per september 2026.
Download de volledige tabel als CSV · 159 rijen
Toon alle 159 cijfers
| Feit | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Retiro do Bacalhau63 | ||
| Naam | Retiro do Bacalhau | Google Maps-vermelding |
| Database | Restaurants | Eigen directory |
| Categorieën | Restaurant, Visrestaurant | Google Maps-vermelding |
| Keuken | Restaurant | Google Maps-vermelding |
| Adres | R. do Bonjardim 154, 4000-440 Porto, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Straat | R. do Bonjardim 154 | Google Maps-vermelding |
| Postcode | 4000-440 | Google Maps-vermelding |
| Plaats | Porto | Google Maps-vermelding |
| Plus code | 49WR+W6 Porto, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Telefoon | +351 912 088 852 | Google Maps-vermelding |
| Prijs per persoon | €15–40 | Google Maps-vermelding |
| Website | https://retirodobacalhau.pt/ | Google Maps-vermelding |
| Breedtegraad | 41.14728 | Google Maps-vermelding |
| Lengtegraad | -8.60939 | Google Maps-vermelding |
| Afstand tot het centrum, hemelsbreed | 290 meter | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Richting vanaf het centrum | zuidoost | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Geschatte loopafstand | ongeveer 5 minuten | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Beoordeling | 4,5 van de 5 | Google Maps-vermelding |
| Recensies | 334 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 5 sterren | 258 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 4 sterren | 40 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 3 sterren | 8 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 2 sterren | 11 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 1 ster | 17 | Google Maps-vermelding |
| Gepubliceerde bezoekersfoto's | 232 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden maandag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden dinsdag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden woensdag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden donderdag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden vrijdag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden zaterdag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden zondag | 12–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Dine-in | ja | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Bezorging | nee | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Alcohol | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Bier | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Koffie | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Sterke drank | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Kleine gerechten | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Wijn | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: Lunch | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetgelegenheden: diner | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetgelegenheden: dessert | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetgelegenheden: bediening aan tafel | ja | Google Maps-vermelding |
| Voorzieningen: toilet | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: informeel | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: gezellig | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: rustig | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: groepen | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: toeristen | ja | Google Maps-vermelding |
| Planning: reserveren voor diner aanbevolen | ja | Google Maps-vermelding |
| Planning: accepteert reserveringen | ja | Google Maps-vermelding |
| Betalingen: creditcards | ja | Google Maps-vermelding |
| Betalingen: pinpassen | ja | Google Maps-vermelding |
| Betalingen: NFC-mobiele betalingen | ja | Google Maps-vermelding |
| Kinderen: geschikt voor kinderen | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: uitstekende koffie | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: uitstekend dessert | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: uitstekende wijnkaart | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: lunch | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: diner | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: alleen eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Tafel reserveren via | CoverManager | Google Maps-vermelding |
| Porto: de stad eromheen96 | ||
| Coördinaten van Porto | 41,15, -8,61083 decimale graden | Wikidata |
| Bevolking van Porto | 231.800 · vanaf 2021. | Wikidata |
| Oppervlakte van Porto | 41,42 km² | Wikidata |
| Hoogte van Porto | 104,0 m | Wikidata |
| Regio | Noord-Portugal | Wikipedia |
| District | Porto | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in januari | 13,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in januari | 5,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in januari | 147,1 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in januari | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in februari | 15,0 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in februari | 5,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in februari | 110,5 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in februari | 129,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in maart | 17,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in maart | 7,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in maart | 95,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in maart | 192,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in april | 18,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in april | 9,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in april | 117,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in april | 217,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in mei | 20,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in mei | 11,6 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in mei | 89,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in mei | 258,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juni | 23,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juni | 14,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juni | 39,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juni | 274,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juli | 25,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juli | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juli | 20,4 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juli | 308,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in augustus | 25,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in augustus | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in augustus | 32,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in augustus | 295,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in september | 24,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in september | 14,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in september | 71,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in september | 224,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in oktober | 20,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in oktober | 12,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in oktober | 158,3 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in oktober | 184,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in november | 17,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in november | 8,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in november | 172,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in november | 139,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in december | 14,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in december | 6,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in december | 181,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in december | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Jaarlijkse neerslag | 1237,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Hoogst gemeten temperatuur | 40,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Laagst gemeten temperatuur | -3,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| UNESCO-werelderfgoed: Historisch centrum van Porto, Luis I-brug en klooster van Serra do Pilar | ingeschreven in 1996 · De inschrijving omvat het historisch centrum, de Dom Luís I-brug en het klooster van Serra do Pilar aan de overkant van de rivier in Gaia. | UNESCO-werelderfgoedcentrum |
| Gemeentelijke toeristenbelasting per nacht | 3 EUR · Verhoogd van 2 naar 3 euro per nacht (porto.pt nieuws; het Leme-portaal van de gemeente rapporteert 32,3 miljoen euro geïnd in 2025). | Câmara Municipal do Porto |
| Maximum toeristenbelasting per verblijf | 21 EUR · Maximaal zeven opeenvolgende nachten per verblijf, volgens het consumentenmagazine; de gemeentelijke verordening is leidend. | Which? |
| Enkele reis metro en bus, zones Z2 (centraal Porto), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-incidentieel ticket; tarief van kracht vanaf 1 januari 2024. Tien tegelijk geladen geven er één gratis. | Metro do Porto |
| Andante 24-ticket, 24 uur in zones Z2 | 5,35 EUR | Metro do Porto |
| Enkele reis metro, zones Z3 | 1,85 EUR | Metro do Porto |
| Metrolijn E van het vliegveld naar Trindade (stadscentrum) | 27 minuten · Twee onafhankelijke gidsen geven 26-30 minuten (livingtours.com); treinen elke 20 minuten. Het vliegveld ligt in tariefzone Z4. | porto-north-portugal.com |
| Enkele reis metro, zone Z4 (vliegveld naar centrum) | 2,3 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; papieren Andante-kaart 0,60 EUR extra. Een 24-uurs Z4-ticket kost 8,55 EUR. | Metro do Porto (officieel) |
| Enkele reis metro, vliegveld naar centraal Porto (zone Z4), gebruikt als tarief voor vliegveldvervoer | 2,3 EUR · Lijn E, Andante Z4-incidentieel ticket, tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; de papieren kaart kost 0,60 EUR extra. | Metro do Porto |
| Enkele reis metro en bus in centraal Porto (zones Z2), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-incidentieel ticket. | Metro do Porto |
| Andante Tour 1, 24 uur op het volledige Andante-netwerk | 7,75 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer, geen museumentree of kortingen. | Metro do Porto |
| Andante Tour 3, 72 uur op het volledige Andante-netwerk | 16,55 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer. | Metro do Porto |
| Autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de winter (december tot februari) | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de verhuurbemiddelaar DiscoverCars, boekingen van het voorgaande jaar, gepubliceerd rond 2024; geen Porto-offerte en niet het tarief van 2026. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de zomer (juni tot augustus) | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Benzine 95, efficiënte prijs per liter, week 7-13 september 2026 | 2,115 EUR · Referentieprijs van de toezichthouder inclusief belastingen; DGEG-kortingen aan de pomp waren 1 cent lager. | ERSE |
| Verbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave; echt rijden in heuvels verbruikt meer. | Renault Portugal |
| Slaapzaalbed in hostel, mediaan per nacht | 27,37 EUR · 12 slaapzaalaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één voorbeelddatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Budget tweepersoonskamer: gastenverblijven, B&B's en hotels van 1-2 sterren, mediaan per nacht | 105,56 EUR · 78 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één voorbeelddatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Middenklasse tweepersoonskamer: hotels van 3-4 sterren, mediaan per nacht | 220,1 EUR · 51 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één voorbeelddatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Luxe tweepersoonskamer: hotels van 5 sterren, mediaan per nacht | 419,73 EUR · 19 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één voorbeelddatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen bemonsterd door Porto Tours |
| Een goedkope maaltijd per persoon, bovenkant van de prijsklasse EUR 5-10 | 10 EUR · 31 van de restaurants die een prijsklasse publiceren, zitten in EUR 5-10, de op een na meest voorkomende klasse. Klassen zijn de gepubliceerde prijsbereiken per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Een middenklasse maaltijd per persoon, bovenkant van de prijsklasse EUR 10-15 | 15 EUR · 68 restaurants, de meest voorkomende klasse. Klassen zijn de gepubliceerde prijsbereiken per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Een exclusieve maaltijd per persoon, het begin van de klasse EUR 50+ | 50 EUR · 9 restaurants publiceren EUR 50+. Klassen zijn de gepubliceerde prijsbereiken per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Toeristenbelasting Porto per persoon per nacht | 3 EUR · Maximaal zeven nachten; kinderen onder 13 vrijgesteld. | Câmara Municipal do Porto |
| Bezoek aan portlodge met proeverij, Taylor's volwassenenticket | 25 EUR · Audiogids met drie porten, september 2026. | Taylor's |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de winter | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van boekingen van een autoverhuurbemiddelaar, december tot februari, gepubliceerd rond 2024; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de zomer | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, juni tot augustus, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Middelgrote autohuur in Porto, gemiddelde per dag | 38 EUR · Booking.com Cars' gemiddelde voor een middelgrote auto in Porto, gelezen op 17 september 2026; geen seizoen opgegeven, dus hetzelfde cijfer wordt het hele jaar gebruikt. | Booking.com Cars |
| Middelgrote autohuur in Porto, gemiddelde per dag | 38 EUR · Zelfde cijfer; geen seizoenssplitsing gepubliceerd. | Booking.com Cars |
| Verbruik middelgrote benzineauto, Renault Captur, WLTP gecombineerd | 5,7 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Verbruik premium auto (cijfer voor middelgrote auto gebruikt) | 5,7 l/100 km · Geen officieel cijfer van een premiummodel gevonden; het cijfer van de middelgrote Captur wordt gebruikt. | Renault Portugal |
| Verbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Binnenlands bier van het vat, 0,5 liter, in een bar of restaurant in Porto | 3,0 EUR · Crowd-sourced gemiddelde, bereik 2,00-4,50 EUR, gelezen op 17 september 2026. | Numbeo |
| Privé vliegveldvervoer naar centraal Porto, per voertuig, mediaan van de zes keuzes van de site | 27,35 EUR · Mediaan van zes privé vliegveldvervoeren beoordeeld in partners/transfers.json (EUR 17,00 tot 74,90), 16 september 2026. | GetYourGuide en Viator-aanbiedingen |
| Premium autohuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de site-eigenaar op 17 september 2026; geen openbare bron scheidt premium van middelgrote autotarieven. | Porto Tours (cijfer eigenaar) |
| Premium autohuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de site-eigenaar op 17 september 2026; hetzelfde cijfer het hele jaar. | Porto Tours (cijfer eigenaar) |
| Historische tram, enkele reis gekocht aan boord | 6 EUR · Ongeveer 6 euro voor een enkele reis en 8 euro voor twee ritten op dezelfde dag; de historische trams hebben een apart tarief van het Andante-netwerk. | STCP historisch tramtarief, gerapporteerd door Porto-gidsen |
| Palacio da Bolsa rondleiding, volwassene | 14 EUR · Alleen rondleidingen, in het Portugees, Spaans, Frans of Engels; 9,50 euro student, school of senior. | Palacio da Bolsa |
| Nationaal Museum Soares dos Reis, volwassene | 10 EUR · Geopend dinsdag tot zondag van 10:00 tot 18:00; gesloten op maandag en op 24 juni, de stadsfeestdag. | Museus e Monumentos de Portugal |
Veelgestelde vragen
Hoe laat is Retiro do Bacalhau open?
Dezelfde uren elke dag: 12–23 uur. Feestdagen kunnen dat wijzigen.
Hoe ver van centraal Porto ligt Retiro do Bacalhau?
290 meter in vogelvlucht, ongeveer 5 minuten te voet.
Kunt u een tafel reserveren bij Retiro do Bacalhau?
Reserveren is mogelijk, dus boek van tevoren.
Hoe beoordelen bezoekers Retiro do Bacalhau?
4,5 van de 5 op basis van 334 beoordelingen.
Wat kunt u verwachten te betalen voor een maaltijd bij Retiro do Bacalhau?
Reken op €15–40 per persoon.
Bronnen
Alle bovenstaande cijfers komen uit deze bronnen, en het gegevensblad vermeldt per rij de bron.
- 1Google Maps listing: Retiro do Bacalhau geraadpleegd op 2026-09-16Naam, categorieën, adres, coördinaten, telefoon, website, openingstijden, beoordeling en aantal beoordelingen, wat het biedt en populaire tijden.
- 2Own calculation from the coordinatesHemelsbrede afstand van 41.1496 N, 8.6110 W; loopafstand geschat als die afstand plus 30 procent, bij 5 km/u.
- 3Retiro do Bacalhau: official website geraadpleegd op 2026-09-16De eigen site van de plek, voor actuele openingstijden, prijzen en evenementen.
- 4
- 5Wikipedia geraadpleegd op 2026-09-15Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11Notícias ao Minuto (DiscoverCars study) geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 12
- 13
- 14Booking.com listings sampled by Porto Tours geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19STCP historic tram fare, reported by Porto guides geraadpleegd op 2026-09-18Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 20
- 21

