Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links: als u via hen boekt, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor u. Hoe dit werkt
Wat u moet weten over Mariazinha
Mariazinha is een visrestaurant in Porto, aan de R. Dom Nuno Álvares Pereira 184, 4450-213 Matosinhos, Portugal. Het ligt 6,5 km (4,0 mijl) ten noordwesten van het centrum, dus reken op metro, bus of auto in plaats van lopen. Het scoort een goede 4,2 uit 5 op basis van 757 recensies. Reken op €10–30 per persoon.
Bij Mariazinha.- Type
- Restaurant
- Vermeld als
- Visrestaurant, Portugees restaurant
- Keuken
- Visrestaurant
- Adres
- R. Dom Nuno Álvares Pereira 184, 4450-213 Matosinhos, Portugal
- Naar het centrum
- 6,5 km (4,0 mijl) in vogelvlucht
- Te voet
- ongeveer 101 minuten
- Beoordeling
- 4,2 uit 5 op basis van 757 recensies
- Prijs per persoon
- €10–30
- Openingstijden
- varieert per dag, zie hieronder
- Rolstoeltoegankelijke ingang
- nee
- Reserveringen
- geaccepteerd
- Website
- http://www.restaurantemariazinha.pt/
- Telefoon
- +351 22 937 8952
Waarom gaan en hoe u het inpast
Een Portugees visrestaurant waar vis de boventoon voert op de menukaart. Bezoekers praten over de visplateau, kabeljauw, pataniscas de bacalhau, rijst met zeeduivel en heekfilet, en de tamboerijn komt ook ter sprake. De prijsklasse van €10 tot €30 per persoon maakt het een gemakkelijke keuze voor visliefhebbers, of voor een lunch waarbij u meerdere gerechten op tafel wilt zetten.
Kom dinsdag tot en met zaterdag. De lunch wordt geserveerd van 10.00 tot 15.00 uur en het diner van 19.00 tot 23.00 uur; op zondag en maandag is het gesloten. Op een typische vrijdag is 10.00 uur het rustigste open uur, dus een vroege lunch is de rustigste keuze. Dezelfde dag piekt om 21.00 uur, dus kom vroeg in de avond of wees voorbereid op een vollere zaal.
Het Waterpaviljoen-museum ligt op 793 m lopen als u in de buurt wilt blijven, en Churra da Biquinha ligt op 581 m afstand. Fernandes De Sousa & Martins, Pizzeria Antonio Mezzero Porto en Parque da cidade liggen ook binnen ongeveer 860 m, wat u opties geeft voor of na uw maaltijd.
Openingstijden
U kunt niet op maandag en zondag terecht. De tijden kunnen verschuiven op feestdagen of tijdens speciale evenementen, dus controleer dit op de dag zelf.
Openingstijden
| Dag | Uren |
|---|---|
| Maandag | Gesloten |
| Dinsdag | 10.00–15.00, 19.00–23.00 |
| Woensdag | 10.00–15.00, 19.00–23.00 |
| Donderdag | 10.00–15.00, 19.00–23.00 |
| Vrijdag | 10.00–15.00, 19.00–23.00 |
| Zaterdag | 10.00–15.00, 19.00–23.00 |
| Zondag | Gesloten |
- Uren
- Gesloten
- Uren
- 10.00–15.00, 19.00–23.00
- Uren
- 10.00–15.00, 19.00–23.00
- Uren
- 10.00–15.00, 19.00–23.00
- Uren
- 10.00–15.00, 19.00–23.00
- Uren
- 10.00–15.00, 19.00–23.00
- Uren
- Gesloten
Wat u kunt verwachten bij Mariazinha
Toegankelijkheid, diensten, betaalmogelijkheden en meer zijn gegroepeerd. Vraag van tevoren als iets ontbreekt dat u nodig heeft, want niet alles wordt vermeld.
Wat het biedt
| Toegankelijkheid | Rolstoeltoegankelijk toilet; niet: rolstoeltoegankelijke ingang |
| Serviceopties | Afhaal, Ter plaatse eten |
| Aanbod | Alcohol, Bier, Koffie, Sterke drank, Laat op de avond eten, Snelle hap, Kleine gerechten, Wijn |
| Eetopties | Lunch, Diner, Catering, Dessert, Zitplaatsen, Bediening aan tafel |
| Voorzieningen | Bar aanwezig, Toilet |
| Sfeer | Casual, Gezellig, Rustig |
| Publiek | Gezinsvriendelijk, Groepen, LHBTQ+-vriendelijk, Toeristen |
| Planning | Dinerreservering aanbevolen, Accepteert reserveringen |
| Betalingen | Creditcards, Pinpassen, NFC-mobiele betalingen |
| Kinderen | Geschikt voor kinderen, Kinderstoelen |
| Parkeren | Gratis parkeerterrein, Gratis parkeren op straat, Meestal voldoende parkeergelegenheid |
| Hoogtepunten | Uitstekende koffie, Uitstekend dessert, Uitstekende wijnkaart |
| Populair voor | Lunch, Diner, Alleen eten |
- Rolstoeltoegankelijk toilet; niet: rolstoeltoegankelijke ingang
- Afhaal, Ter plaatse eten
- Alcohol, Bier, Koffie, Sterke drank, Laat op de avond eten, Snelle hap, Kleine gerechten, Wijn
- Lunch, Diner, Catering, Dessert, Zitplaatsen, Bediening aan tafel
- Bar aanwezig, Toilet
- Casual, Gezellig, Rustig
- Gezinsvriendelijk, Groepen, LHBTQ+-vriendelijk, Toeristen
- Dinerreservering aanbevolen, Accepteert reserveringen
- Creditcards, Pinpassen, NFC-mobiele betalingen
- Geschikt voor kinderen, Kinderstoelen
- Gratis parkeerterrein, Gratis parkeren op straat, Meestal voldoende parkeergelegenheid
- Uitstekende koffie, Uitstekend dessert, Uitstekende wijnkaart
- Lunch, Diner, Alleen eten
Waar de beoordeling uit bestaat
757 recensies geven gemiddeld 4,2 uit 5: 52 procent geeft vijf sterren en 8 procent één of twee. Een enkele mindere dag verschuift een score die op zoveel recensies is gebaseerd nauwelijks.
Hoe de recensies verdeeld zijn
Aantal recensies per sterrenbeoordeling.
Per september 2026.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 5 sterren | 4 sterren | 3 sterren | 2 sterren | 1 ster |
|---|---|---|---|---|---|
| Recensies | 396 | 208 | 91 | 27 | 35 |
Wanneer het druk is
Op een vrijdag piekt de drukte om 21:00; 10:00 is het rustigste uur. Lees de cijfers als relatief, 100 is zo druk als het maar wordt, en bezoek vroeg of laat om de piek te vermijden.
Hoe druk het is op een typische vrijdag
Relatieve bezoekersaantallen per uur; 100 is het drukste uur van de week.
Typische bezoekersaantallen; deze veranderen met het seizoen.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | 17:00 | 18:00 | 19:00 | 20:00 | 21:00 | 22:00 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Relatieve drukte | 37 | 57 | 62 | 62 | 44 | 0 | 0 | 0 | 0 | 66 | 85 | 100 | 91 |
In de buurt
Het dichtstbijzijnde is Churra da Biquinha, op 580 meter van Mariazinha; de rest staat in de tabel.
Mariazinha en wat eromheen ligt
- Mariazinha41,1784° N, 8,6782° W · Open in Google Maps
De dichtstbijzijnde plaatsen
| Plaats | Soort | Afstand | Beoordeling (recensies) |
|---|---|---|---|
| Churra da Biquinha | restaurant | 580 meter | 4.1 (30) |
| Fernandes De Sousa & Martins, Lda. | restaurant | 640 meter | 5.0 (3) |
| Het Waterpaviljoen | museum | 790 meter | 4.3 (925) |
| Pizzeria Antonio Mezzero Porto | restaurant | 810 meter | 4.5 (2,077) |
| Parque da Cidade | restaurant | 860 meter | 4.5 (125) |
| Tasca do Bêco | restaurant | 1,0 km (0,6 mijl) | 5.0 (7) |
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 580 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.1 (30)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 640 meter
- Beoordeling (recensies)
- 5.0 (3)
- Soort
- museum
- Afstand
- 790 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.3 (925)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 810 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.5 (2,077)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 860 meter
- Beoordeling (recensies)
- 4.5 (125)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 1,0 km (0,6 mijl)
- Beoordeling (recensies)
- 5.0 (7)
Het volledige gegevensblad
Elk cijfer is voorzien van de bron, actueel tot september 2026.
Download de volledige tabel als CSV · 171 rijen
Toon alle 171 cijfers
| Feit | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Mariazinha75 | ||
| Naam | Mariazinha | Google Maps-vermelding |
| Database | Restaurants | Eigen directory |
| Categorieën | Visrestaurant, Portugees restaurant | Google Maps-vermelding |
| Keuken | Visrestaurant | Google Maps-vermelding |
| Adres | R. Dom Nuno Álvares Pereira 184, 4450-213 Matosinhos, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Straat | R. Dom Nuno Álvares Pereira 184 | Google Maps-vermelding |
| Postcode | 4450-213 | Google Maps-vermelding |
| Plaats | Matosinhos | Google Maps-vermelding |
| Pluscode | 58HC+9P Matosinhos, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Telefoon | +351 22 937 8952 | Google Maps-vermelding |
| Prijs per persoon | €10–30 | Google Maps-vermelding |
| Website | http://www.restaurantemariazinha.pt/ | Google Maps-vermelding |
| Breedtegraad | 41.17840 | Google Maps-vermelding |
| Lengtegraad | -8.67816 | Google Maps-vermelding |
| Afstand tot het centrum, hemelsbreed | 6,5 km (4,0 mijl) | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Richting vanuit het centrum | noordwest | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Geschatte loopafstand | ongeveer 101 minuten | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Beoordeling | 4,2 van de 5 | Google Maps-vermelding |
| Recensies | 757 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 5 sterren | 396 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 4 sterren | 208 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 3 sterren | 91 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 2 sterren | 27 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 1 ster | 35 | Google Maps-vermelding |
| Gepubliceerde bezoekersfoto's | 166 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, maandag | Gesloten | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, dinsdag | 10:00–15:00, 19:00–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, woensdag | 10:00–15:00, 19:00–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, donderdag | 10:00–15:00, 19:00–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, vrijdag | 10:00–15:00, 19:00–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, zaterdag | 10:00–15:00, 19:00–23:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, zondag | Gesloten | Google Maps-vermelding |
| Toegankelijkheid: Rolstoeltoegankelijk toilet | ja | Google Maps-vermelding |
| Toegankelijkheid: Rolstoeltoegankelijke ingang | nee | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Afhaal | ja | Google Maps-vermelding |
| Serviceopties: Ter plaatse eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Alcohol | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Bier | ja | Google Maps-vermelding |
| Aanbod: Koffie | ja | Google Maps-vermelding |
| Assortiment: sterke drank | ja | Google Maps-vermelding |
| Assortiment: laat op de avond eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Assortiment: snelle hap | ja | Google Maps-vermelding |
| Assortiment: kleine gerechten | ja | Google Maps-vermelding |
| Assortiment: wijn | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: lunch | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: diner | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: catering | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: dessert | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: zitplaatsen | ja | Google Maps-vermelding |
| Eetopties: bediening aan tafel | ja | Google Maps-vermelding |
| Voorzieningen: bar aanwezig | ja | Google Maps-vermelding |
| Voorzieningen: toilet | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: informeel | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: gezellig | ja | Google Maps-vermelding |
| Sfeer: rustig | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: kindvriendelijk | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: groepen | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: LGBTQ+ vriendelijk | ja | Google Maps-vermelding |
| Publiek: toeristen | ja | Google Maps-vermelding |
| Planning: reserveren voor het diner aanbevolen | ja | Google Maps-vermelding |
| Planning: accepteert reserveringen | ja | Google Maps-vermelding |
| Betaling: creditcards | ja | Google Maps-vermelding |
| Betaling: pinpassen | ja | Google Maps-vermelding |
| Betaling: NFC-mobiel betalen | ja | Google Maps-vermelding |
| Kinderen: geschikt voor kinderen | ja | Google Maps-vermelding |
| Kinderen: kinderstoelen | ja | Google Maps-vermelding |
| Parkeren: gratis parkeerterrein | ja | Google Maps-vermelding |
| Parkeren: gratis parkeren op straat | ja | Google Maps-vermelding |
| Parkeren: meestal voldoende parkeergelegenheid | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: uitstekende koffie | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: uitstekend dessert | ja | Google Maps-vermelding |
| Hoogtepunten: uitgebreide wijnkaart | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: lunch | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: diner | ja | Google Maps-vermelding |
| Populair voor: alleen eten | ja | Google Maps-vermelding |
| Porto: de stad eromheen96 | ||
| Coördinaten van Porto | 41,15, -8,61083 decimale graden | Wikidata |
| Bevolking van Porto | 231.800 · Vanaf 2021. | Wikidata |
| Oppervlakte van Porto | 41,42 km² | Wikidata |
| Hoogte van Porto | 104,0 m | Wikidata |
| Regio | Noord-Portugal | Wikipedia |
| District | Porto | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in januari | 13,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in januari | 5,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in januari | 147,1 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in januari | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in februari | 15,0 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in februari | 5,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in februari | 110,5 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in februari | 129,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in maart | 17,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in maart | 7,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in maart | 95,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in maart | 192,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in april | 18,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in april | 9,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in april | 117,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in april | 217,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in mei | 20,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in mei | 11,6 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in mei | 89,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in mei | 258,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juni | 23,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juni | 14,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juni | 39,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juni | 274,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juli | 25,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juli | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juli | 20,4 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juli | 308,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in augustus | 25,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in augustus | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in augustus | 32,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in augustus | 295,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in september | 24,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in september | 14,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in september | 71,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in september | 224,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in oktober | 20,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht verwijst naar: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in oktober | 12,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in oktober | 158,3 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in oktober | 184,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in november | 17,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in november | 8,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in november | 172,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in november | 139,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in december | 14,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in december | 6,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in december | 181,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in december | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Jaarlijkse neerslag | 1237,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Hoogst gemeten temperatuur | 40,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Laagst gemeten temperatuur | -3,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| UNESCO-werelderfgoed: Historisch centrum van Porto, Luis I-brug en klooster van Serra do Pilar | ingeschreven in 1996 · De inschrijving omvat het historische centrum, de Dom Luís I-brug en het klooster van Serra do Pilar aan de overkant van de rivier in Gaia. | UNESCO Werelderfgoedcentrum |
| Gemeentelijke toeristenbelasting per nacht | 3 EUR · Verhoogd van 2 naar 3 euro per nacht (porto.pt nieuws; de gemeentelijke Leme-portal meldt 32,3 miljoen euro geïnd in 2025). | Câmara Municipal do Porto |
| Maximum toeristenbelasting per verblijf | 21 EUR · In rekening gebracht voor maximaal zeven opeenvolgende nachten per verblijf, volgens het consumentenmagazine; de gemeentelijke verordening is bepalend. | Which? |
| Enkele reis metro en bus, zones Z2 (centraal Porto), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante incidenteel ticket; tarief van kracht vanaf 1 januari 2024. Tien geladen tegelijk geven er één gratis. | Metro do Porto |
| Andante 24-ticket, 24 uur in zones Z2 | 5,35 EUR | Metro do Porto |
| Enkele reis metro, zones Z3 | 1,85 EUR | Metro do Porto |
| Metrolijn E van het vliegveld naar Trindade (stadscentrum) | 27 minuten · Twee onafhankelijke gidsen geven 26-30 minuten (livingtours.com); treinen elke 20 minuten. Het vliegveld ligt in tariefzone Z4. | porto-north-portugal.com |
| Enkele reis metro, zone Z4 (vliegveld naar centrum) | 2,3 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; papieren Andante-kaart 0,60 EUR extra. Een 24-uurs Z4-ticket kost 8,55 EUR. | Metro do Porto (officieel) |
| Enkele reis metro, vliegveld naar centraal Porto (zone Z4), gebruikt als overstaptarief vliegveld | 2,3 EUR · Lijn E, Andante Z4 incidenteel ticket, tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; de papieren kaart kost 0,60 EUR extra. | Metro do Porto |
| Enkele reis metro en bus in centraal Porto (zones Z2), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante incidenteel ticket. | Metro do Porto |
| Andante Tour 1, 24 uur op het hele Andante-netwerk | 7,75 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer, geen museumentree of kortingen. | Metro do Porto |
| Andante Tour 3, 72 uur op het hele Andante-netwerk | 16,55 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer. | Metro do Porto |
| Autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de winter (december tot februari) | 14,25 EUR · Nationaal gemiddelde van verhuurbemiddelaar DiscoverCars, boekingen van het voorgaande jaar, gepubliceerd rond 2024; geen Porto-offerte en niet het tarief van 2026. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-onderzoek) |
| Autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de zomer (juni tot augustus) | 35,78 EUR · Nationaal gemiddelde, zelfde onderzoek; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-onderzoek) |
| Benzine 95, efficiënte prijs per liter, week 7-13 september 2026 | 2,115 EUR · Referentieprijs toezichthouder inclusief belastingen; DGEG-kortingspompprijzen waren 1 cent lager. | ERSE |
| Verbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave; werkelijk rijden in heuvelachtig gebied verbruikt meer. | Renault Portugal |
| Slaapzaalbed hostel, mediaan per nacht | 27,37 EUR · 12 slaapzaalaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen gesampled door Porto Tours |
| Budget tweepersoonskamer: gastenverblijven, B&B's en 1-2 sterren hotels, mediaan per nacht | 105,56 EUR · 78 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen gesampled door Porto Tours |
| Middenklasse tweepersoonskamer: 3-4 sterren hotels, mediaan per nacht | 220,1 EUR · 51 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen gesampled door Porto Tours |
| Luxe tweepersoonskamer: 5-sterren hotels, mediaan per nacht | 419,73 EUR · 19 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen gesampled door Porto Tours |
| Een goedkope maaltijd per persoon, bovengrens van de prijsklasse EUR 5-10 | 10 EUR · 31 van de restaurants die een prijsklasse publiceren, vallen in EUR 5-10, de op een na meest voorkomende klasse. Prijsklassen zijn de gepubliceerde prijsranges per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Een middenklasse maaltijd per persoon, bovengrens van de prijsklasse EUR 10-15 | 15 EUR · 68 restaurants, de meest voorkomende klasse. Prijsklassen zijn de gepubliceerde prijsranges per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Een exclusieve maaltijd per persoon, het begin van de prijsklasse EUR 50+ | 50 EUR · 9 restaurants publiceren EUR 50+. Prijsklassen zijn de gepubliceerde prijsranges per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Toeristenbelasting Porto per persoon per nacht | 3 EUR · Maximaal zeven nachten; kinderen onder 13 jaar vrijgesteld. | Câmara Municipal do Porto |
| Portwijnkelderbezoek met proeverij, Taylor's volwassenenticket | 25 EUR · Audiogids met drie porten, september 2026. | Taylor's |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de winter | 14,25 EUR · Nationaal gemiddelde van boekingen van een autoverhuurbemiddelaar, december tot februari, gepubliceerd rond 2024; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-onderzoek) |
| Budgetautoverhuur in Portugal, gemiddelde prijs per dag in de zomer | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, juni tot augustus, zelfde onderzoek; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-onderzoek) |
| Middelgrote autoverhuur in Porto, gemiddelde prijs per dag | 38 EUR · Booking.com Cars' gemiddelde voor een middelgrote auto in Porto, geraadpleegd op 17 september 2026; geen seizoen vermeld, dus hetzelfde cijfer wordt het hele jaar gebruikt. | Booking.com Cars |
| Middelgrote autoverhuur in Porto, gemiddelde prijs per dag | 38 EUR · Zelfde cijfer; geen seizoensgebonden uitsplitsing gepubliceerd. | Booking.com Cars |
| Brandstofverbruik middelgrote benzineauto, Renault Captur, WLTP gecombineerd | 5,7 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Brandstofverbruik premium auto (gebruikt cijfer voor middelgrote auto) | 5,7 l/100 km · Geen officieel cijfer voor een premiummodel gevonden; het cijfer van de middelgrote Captur wordt gebruikt. | Renault Portugal |
| Brandstofverbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Nationaal tapbier, 0,5 liter, in een bar of restaurant in Porto | 3,0 EUR · Crowd-sourced gemiddelde, range 2,00–4,50 EUR, geraadpleegd op 17 september 2026. | Numbeo |
| Privé luchthaventransfer naar centraal Porto, per voertuig, mediaan van de zes keuzes van de site | 27,35 EUR · Mediaan van zes privé luchthaventransfers beoordeeld in partners/transfers.json (EUR 17,00 tot 74,90), 16 september 2026. | GetYourGuide- en Viator-lijsten |
| Premium autoverhuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de site-eigenaar op 17 september 2026; geen openbare bron maakt onderscheid tussen premium en middelgrote autotarieven. | Porto Tours (eigenaar cijfer) |
| Premium autoverhuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de site-eigenaar op 17 september 2026; zelfde cijfer het hele jaar. | Porto Tours (eigenaar cijfer) |
| Historische tram, enkele rit gekocht aan boord | 6 EUR · Ongeveer 6 euro voor een enkele rit en 8 euro voor twee ritten op dezelfde dag; de historische trams hebben een apart tarief van het Andante-netwerk. | STCP historisch tramtarief, gerapporteerd door Porto-gidsen |
| Palacio da Bolsa rondleiding, volwassene | 14 EUR · Alleen rondleidingen, in het Portugees, Spaans, Frans of Engels; 9,50 euro student, school of senior. | Palacio da Bolsa |
| Nationaal Museum Soares dos Reis, volwassene | 10 EUR · Geopend dinsdag tot zondag van 10:00 tot 18:00; gesloten op maandag en op 24 juni, de stadsfeestdag. | Museus e Monumentos de Portugal |
Veelgestelde vragen
Wat zijn de openingstijden van Mariazinha?
Per dag: Maandag Gesloten; Dinsdag 10:00–15:00, 19:00–23:00; Woensdag 10:00–15:00, 19:00–23:00; Donderdag 10:00–15:00, 19:00–23:00; Vrijdag 10:00–15:00, 19:00–23:00; Zaterdag 10:00–15:00, 19:00–23:00; Zondag Gesloten. Feestdagen kunnen deze tijden wijzigen.
Hoe ver is Mariazinha van het centrum van Porto?
6,5 km (4,0 mijl) hemelsbreed, ongeveer 101 minuten te voet.
Kunnen rolstoelgebruikers bij Mariazinha naar binnen?
De ingang is niet rolstoeltoegankelijk, vraag daarom van tevoren naar alternatieven.
Kun je een tafel reserveren bij Mariazinha?
Ja, het accepteert reserveringen voor tafels.
Hoe beoordelen bezoekers Mariazinha?
Het wordt beoordeeld met 4,2 van de 5, met 757 recensies.
Wat is de prijs van een maaltijd bij Mariazinha?
De kosten zijn €10–30 per persoon.
Bronnen
Deze bronnen leveren elk bovenstaand cijfer, en het gegevensblad vermeldt de bron voor elke rij.
- 1Google Maps listing: Mariazinha geraadpleegd op 2026-09-16Naam, categorieën, adres, coördinaten, telefoon, website, openingstijden, beoordeling en aantal recensies, wat het biedt en populaire tijden.
- 2Own calculation from the coordinatesHemelsbrede afstand van 41,1496 N, 8,6110 W; loopafstand geschat als die afstand plus 30 procent, bij 5 km/u.
- 3Mariazinha: official website geraadpleegd op 2026-09-16De eigen site van de plek, voor actuele openingstijden, prijzen en evenementen.
- 4
- 5Wikipedia geraadpleegd op 2026-09-15Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11Notícias ao Minuto (DiscoverCars study) geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 12
- 13
- 14Booking.com listings sampled by Porto Tours geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19STCP historic tram fare, reported by Porto guides geraadpleegd op 2026-09-18Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 20
- 21

