Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links: als u via hen boekt, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor u. Hoe dit werkt
Museu dos Comandos: de essentie
Museu dos Comandos is een leger museum in Porto, op 4100-274 Porto, Portugal. Op 6,9 km (4,3 mijl) ten westen van het centrum is het het makkelijkst te bereiken met de metro, bus of auto. Van slechts 20 beoordelingen heeft het 4,6 van de 5, dus het beeld is nog in ontwikkeling.
Een glimp van Museu dos Comandos.- Type
- Museum
- Genoteerd als
- Legermuseum
- Adres
- 4100-274 Porto, Portugal
- Naar het centrum
- 6,9 km (4,3 mijl) hemelsbreed
- Te voet
- ongeveer 108 minuten
- Beoordeling
- 4,6 van de 5 uit 20 beoordelingen
- Openingstijden
- variëren per dag, zie hieronder
Waarom gaan, en hoe het in te passen
Een legermuseum, dit is er een voor mensen die militaire geschiedenis willen. Strand, uitzichten en geschiedenis zijn de dingen die bezoekers het meest noemen, dus de kustomgeving maakt deel uit van de aantrekkingskracht. Degenen met een interesse in legeronderwerpen zullen er het meeste uithalen, terwijl anderen het strand en de uitzichten in de buurt kunnen waarderen. De opening is beperkt tot doordeweekse middagen en zondag: doordeweeks van 1–17 uur, zaterdag is gesloten, en zondag geeft het langste venster, 9–20 uur. Kom op een doordeweekse dag na de lunch of maak er een zondagse uitstap van.
Het ruiterstandbeeld van Johan VI ligt op 135 m afstand, en de Jardins da Avenida de Montevideu op 200 m, dus beide zijn makkelijk toe te voegen voor of na. De Miradouro da Praia do Homem do Leme, 839 m verder, zet het kustthema voort. Restaurante Flor de Lis By Vila Foz is 918 m verder, en Parque da cidade is 740 m verder.
Openingstijden
Het is gesloten op zaterdag. Feestdagen en speciale evenementen kunnen de tijden veranderen, dus controleer het op de dag zelf.
Openingstijden
| Dag | Tijden |
|---|---|
| Maandag | 13–17 uur |
| Dinsdag | 13–17 uur |
| Woensdag | 13–17 uur |
| Donderdag | 13–17 uur |
| Vrijdag | 13–17 uur |
| Zaterdag | Gesloten |
| Zondag | 9–20 uur |
- Tijden
- 13–17 uur
- Tijden
- 13–17 uur
- Tijden
- 13–17 uur
- Tijden
- 13–17 uur
- Tijden
- 13–17 uur
- Tijden
- Gesloten
- Tijden
- 9–20 uur
Diensten bij Museu dos Comandos
Toegankelijkheid, diensten, betalingen en andere details zijn gegroepeerd. Als een functie die je nodig hebt ontbreekt, vraag het dan van tevoren, want de lijst is niet uitputtend.
Wat het biedt
| Voorzieningen | niet: restaurant |
| Kinderen | Goed voor kinderen |
- niet: restaurant
- Goed voor kinderen
Hoe de beoordeling is opgebouwd
Gasten beoordelen het met 4,6 van de 5 uit 20 beoordelingen, met 70 procent vijf sterren en 5 procent bij één of twee sterren. Een korte beoordelingsgeschiedenis, waarbij een enkele nieuwe beoordeling het gemiddelde nog kan beïnvloeden.
Hoe de beoordelingen zijn verdeeld
Aantal beoordelingen per sterbeoordeling.
Vanaf september 2026.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 5 sterren | 4 sterren | 3 sterren | 2 sterren | 1 ster |
|---|---|---|---|---|---|
| Beoordelingen | 14 | 4 | 1 | 1 | 0 |
In de buurt
Begin met het ruiterstandbeeld van Johan VI, 130 meter van Museu dos Comandos, en kijk dan in de tabel voor meer.
Museu dos Comandos en wat er omheen ligt
- Museu dos Comandos41,1685° N, 8,6900° W · Open in Google Maps
De dichtstbijzijnde plaatsen
| Plaats | Soort | Afstand | Beoordeling (beoordelingen) |
|---|---|---|---|
| Het ruiterstandbeeld van Johan VI | monument | 130 meter | 4.2 (74) |
| Jardins da Avenida de Montevideu | park of tuin | 200 meter | 4.7 (466) |
| Parque da cidade | restaurant | 740 meter | 4.5 (125) |
| Miradouro da Praia do Homem do Leme | uitkijkpunt | 840 meter | 4.6 (233) |
| Restaurante Flor de Lis By Vila Foz | restaurant | 920 meter | 4.5 (463) |
| Parque da Cidade do Porto | park of tuin | 940 meter | 4.7 (28,918) |
- Soort
- monument
- Afstand
- 130 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.2 (74)
- Soort
- park of tuin
- Afstand
- 200 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.7 (466)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 740 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.5 (125)
- Soort
- uitkijkpunt
- Afstand
- 840 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.6 (233)
- Soort
- restaurant
- Afstand
- 920 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.5 (463)
- Soort
- park of tuin
- Afstand
- 940 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.7 (28,918)
Het volledige gegevensblad
Elk cijfer met de bron, van september 2026.
Download de volledige tabel als CSV · 124 rijen
Toon alle 124 cijfers
| Feit | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Museu dos Comandos28 | ||
| Naam | Museu dos Comandos | Google Maps-vermelding |
| Database | Musea | Eigen gids |
| Categorieën | Legermuseum | Google Maps-vermelding |
| Adres | 4100-274 Porto, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Stad | Porto | Google Maps-vermelding |
| Plus code | 5895+CX Porto, Portugal | Google Maps-vermelding |
| Breedtegraad | 41.16854 | Google Maps-vermelding |
| Lengtegraad | -8.69001 | Google Maps-vermelding |
| Afstand tot het centrum, hemelsbreed | 6,9 km (4,3 mijl) | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Richting vanuit het centrum | west | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Geschatte wandeltijd | ongeveer 108 minuten | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Beoordeling | 4,6 van de 5 | Google Maps-vermelding |
| Recensies | 20 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 5 sterren | 14 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 4 sterren | 4 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 3 sterren | 1 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 2 sterren | 1 | Google Maps-vermelding |
| Recensies met 1 ster | 0 | Google Maps-vermelding |
| Gepubliceerde bezoekersfoto's | 139 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, maandag | 13:00–17:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, dinsdag | 13:00–17:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, woensdag | 13:00–17:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, donderdag | 13:00–17:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, vrijdag | 13:00–17:00 | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, zaterdag | Gesloten | Google Maps-vermelding |
| Openingstijden, zondag | 09:00–20:00 | Google Maps-vermelding |
| Voorzieningen: Restaurant | nee | Google Maps-vermelding |
| Kinderen: Geschikt voor kinderen | ja | Google Maps-vermelding |
| Porto: de stad eromheen96 | ||
| Coördinaten van Porto | 41,15, -8,61083 decimale graden | Wikidata |
| Bevolking van Porto | 231.800 · Peildatum 2021. | Wikidata |
| Oppervlakte van Porto | 41,42 km² | Wikidata |
| Hoogte van Porto | 104,0 m | Wikidata |
| Regio | Noord-Portugal | Wikipedia |
| District | Porto | Wikipedia |
| Gemiddelde maximumtemperatuur in januari | 13,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde minimumtemperatuur in januari | 5,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in januari | 147,1 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in januari | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde maximumtemperatuur in februari | 15,0 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde minimumtemperatuur in februari | 5,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in februari | 110,5 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in februari | 129,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde maximumtemperatuur in maart | 17,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde minimumtemperatuur in maart | 7,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in maart | 95,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in maart | 192,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde maximumtemperatuur in april | 18,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde minimumtemperatuur in april | 9,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in april | 117,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn en luchtvochtigheid 1961–1990. De weergegevens zijn afkomstig van: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in april | 217,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in mei | 20,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in mei | 11,6 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in mei | 89,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in mei | 258,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juni | 23,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juni | 14,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juni | 39,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juni | 274,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in juli | 25,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in juli | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juli | 20,4 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juli | 308,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in augustus | 25,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in augustus | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in augustus | 32,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in augustus | 295,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in september | 24,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in september | 14,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in september | 71,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in september | 224,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in oktober | 20,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in oktober | 12,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in oktober | 158,3 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in oktober | 184,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in november | 17,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in november | 8,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in november | 172,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in november | 139,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximumtemperatuur in december | 14,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimumtemperatuur in december | 6,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in december | 181,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in december | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Jaarlijkse neerslag | 1237,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Hoogste gemeten temperatuur | 40,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Laagste gemeten temperatuur | -3,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerbericht citeert: IPMA | Wikipedia |
| UNESCO-werelderfgoed: Historisch centrum van Porto, Luis I-brug en klooster van Serra do Pilar | ingeschreven in 1996 · De inschrijving omvat het historische centrum, de Dom Luís I-brug en het klooster van Serra do Pilar aan de overkant van de rivier in Gaia. | UNESCO Werelderfgoedcentrum |
| Gemeentelijke toeristenbelasting per nacht | 3 EUR · Verhoogd van 2 naar 3 euro per nacht (porto.pt nieuws; het Leme-portaal van de gemeente meldt 32,3 miljoen euro geïnd in 2025). | Câmara Municipal do Porto |
| Maximum toeristenbelasting per verblijf | 21 EUR · In rekening gebracht voor maximaal zeven opeenvolgende nachten per verblijf, volgens het consumentenmagazine; de gemeentelijke verordening is de bevoegde instantie. | Which? |
| Enkele reis metro en bus, zone Z2 (centraal Porto), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-incidentieel ticket; tarief van kracht vanaf 1 januari 2024. Tien stuks tegelijk geladen geven één gratis. | Metro do Porto |
| Andante 24-kaartje, 24 uur in zone Z2 | 5,35 EUR | Metro do Porto |
| Metro-enkele reis, zone Z3 | 1,85 EUR | Metro do Porto |
| Metrolijn E van de luchthaven naar Trindade (stadscentrum) | 27 minuten · Twee onafhankelijke gidsen geven 26-30 minuten (livingtours.com); treinen rijden elke 20 minuten. De luchthaven ligt in tariefzone Z4. | porto-north-portugal.com |
| Metro-enkele reis, zone Z4 (luchthaven naar het centrum) | 2,3 EUR · Tarief geldig vanaf 1 januari 2026; papieren Andante-kaart 0,60 EUR extra. Een 24-uurs Z4-kaartje kost 8,55 EUR. | Metro do Porto (officieel) |
| Metro-enkele reis, luchthaven naar centraal Porto (zone Z4), gebruikt als tarief voor de luchthavenoverdracht | 2,3 EUR · Lijn E, Andante-incidentieel kaartje, tarief geldig vanaf 1 januari 2026; het papieren kaartje kost 0,60 EUR extra. | Metro do Porto |
| Metro- en bus-enkele reis in centraal Porto (zone Z2), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-incidentieel kaartje. | Metro do Porto |
| Andante Tour 1, 24 uur op het hele Andante-netwerk | 7,75 EUR · Tarief geldig vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer, geen museumentree of kortingen. | Metro do Porto |
| Andante Tour 3, 72 uur op het hele Andante-netwerk | 16,55 EUR · Tarief geldig vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer. | Metro do Porto |
| Autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de winter (december tot februari) | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de verhuurbemiddelaar DiscoverCars, boekingen van het voorgaande jaar, gepubliceerd rond 2024; geen Porto-prijs en niet het tarief van 2026. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de zomer (juni tot augustus) | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Benzine 95, efficiënte prijs per liter, week 7-13 september 2026 | 2,115 EUR · Referentieprijs van de toezichthouder inclusief belastingen; DGEG-pompprijzen met korting waren 1 cent lager. | ERSE |
| Kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave; in de praktijk op heuvels ligt het verbruik hoger. | Renault Portugal |
| Slaapzaalbed in hostel, mediaan per nacht | 27,37 EUR · 12 aanbiedingen voor slaapzaalbedden. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de wisselkoers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen, bemonsterd door Porto Tours |
| Budget tweepersoonskamer: pensions, B&B's en hotels van 1-2 sterren, mediaan per nacht | 105,56 EUR · 78 aanbiedingen voor twee personen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de wisselkoers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen, bemonsterd door Porto Tours |
| Middenklasse tweepersoonskamer: hotels van 3-4 sterren, mediaan per nacht | 220,1 EUR · 51 aanbiedingen voor twee personen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de wisselkoers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen, bemonsterd door Porto Tours |
| Luxe tweepersoonskamer: hotels van 5 sterren, mediaan per nacht | 419,73 EUR · 19 aanbiedingen voor twee personen. Mediaan van het laagste tarief per aanbieding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale aanbiedingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de wisselkoers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-aanbiedingen, bemonsterd door Porto Tours |
| Een goedkope maaltijd per persoon, bovenkant van de prijsklasse 5-10 EUR | 10 EUR · 31 van de restaurants die een band publiceren zitten in 5-10 EUR, de op een na meest voorkomende band. Banden zijn de door restaurants gepubliceerde prijsklassen per persoon, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Restaurantdatabase Porto Tours |
| Een maaltijd in de middenklasse per persoon, bovenkant van de prijsklasse 10-15 EUR | 15 EUR · 68 restaurants, de meest voorkomende band. Banden zijn de door restaurants gepubliceerde prijsklassen per persoon, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Restaurantdatabase Porto Tours |
| Een chique maaltijd per persoon, het begin van de band 50+ EUR | 50 EUR · 9 restaurants publiceren 50+ EUR. Banden zijn de door restaurants gepubliceerde prijsklassen per persoon, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Restaurantdatabase Porto Tours |
| Toeristenbelasting Porto per persoon per nacht | 3 EUR · Maximaal zeven nachten; kinderen onder 13 vrijgesteld. | Câmara Municipal do Porto |
| Bezoek aan portkelder met proeverij, Taylor's volwassenenticket | 25 EUR · Audiotour met drie porten, september 2026. | Taylor's |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de winter | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de boekingen van een verhuurbemiddelaar, december tot februari, gepubliceerd rond 2024; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddeld per dag in de zomer | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, juni tot augustus, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Middenklasse autohuur in Porto, gemiddeld per dag | 38 EUR · Gemiddelde van Booking.com Cars voor een middenklasse auto in Porto, gelezen op 17 september 2026; geen seizoen vermeld, dus hetzelfde cijfer geldt het hele jaar. | Booking.com Cars |
| Middenklasse autohuur in Porto, gemiddeld per dag | 38 EUR · Zelfde cijfer; geen seizoensuitsplitsing gepubliceerd. | Booking.com Cars |
| Middenklasse benzineauto, Renault Captur, WLTP gecombineerd | 5,7 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Verbruik van een premium auto (cijfer van middenklasse gebruikt) | 5,7 l/100 km · Geen officieel cijfer van een premiummodel gevonden; het cijfer van de Captur (middenklasse) wordt gebruikt. | Renault Portugal |
| Kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabrieksopgave. | Renault Portugal |
| Nationaal tapbier, 0,5 liter, in een bar of restaurant in Porto | 3,0 EUR · Crowd-sourced gemiddelde, bereik 2,00-4,50 EUR, gelezen op 17 september 2026. | Numbeo |
| Privévervoer van de luchthaven naar centraal Porto, per voertuig, mediaan van de zes keuzes van de site | 27,35 EUR · Mediaan van zes privé-luchthavenvervoeren beoordeeld in partners/transfers.json (17,00 tot 74,90 EUR), 16 september 2026. | GetYourGuide- en Viator-aanbiedingen |
| Premium autohuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de eigenaar van de site op 17 september 2026; geen openbare bron maakt onderscheid tussen premium en middelzware autotarieven. | Porto Tours (cijfer eigenaar) |
| Premium autohuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de eigenaar van de site op 17 september 2026; hetzelfde cijfer het hele jaar. | Porto Tours (cijfer eigenaar) |
| Historische tram, enkele reis aan boord gekocht | 6 EUR · Ongeveer 6 euro voor een enkele reis en 8 euro voor twee ritten op dezelfde dag; de historische trams hebben een apart tarief buiten het Andante-netwerk. | STCP-tarief historische tram, vermeld door Portogidsen |
| Rondleiding Paleis van de Beurs, volwassene | 14 EUR · Alleen rondleidingen, in het Portugees, Spaans, Frans of Engels; 9,50 euro voor studenten, scholieren of senioren. | Palácio da Bolsa |
| Nationaal Museum Soares dos Reis, volwassene | 10 EUR · Geopend dinsdag tot en met zondag van 10:00 tot 18:00; gesloten op maandag en op 24 juni, de stadsfeestdag. | Museus e Monumentos de Portugal |
Veelgestelde vragen
Wat zijn de openingstijden van Museu dos Comandos?
Maandag 13:00-17:00; dinsdag 13:00-17:00; woensdag 13:00-17:00; donderdag 13:00-17:00; vrijdag 13:00-17:00; zaterdag gesloten; zondag 9:00-20:00. Feestdagen kunnen de tijden wijzigen.
Wat is de afstand van het centrum van Porto tot Museu dos Comandos?
Hemelsbreed 6,9 km (4,3 mijl), een wandeling van ongeveer 108 minuten.
Hoe beoordelen bezoekers Museu dos Comandos?
4,6 van de 5 uit 20 beoordelingen.
Bronnen
Elk cijfer hierboven komt uit een van deze bronnen, en het gegevensblad noemt de bron van elke rij.
- 1Google Maps listing: Museu dos Comandos geraadpleegd op 2026-09-15Naam, categorieën, adres, coördinaten, telefoon, website, openingstijden, beoordeling en aantal beoordelingen, wat het biedt en populaire tijden.
- 2Own calculation from the coordinatesHemelsbrede afstand van 41.1496 N, 8.6110 W; wandeltijd geschat als die afstand plus 30 procent, bij 5 km/u.
- 3
- 4Wikipedia geraadpleegd op 2026-09-15Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10Notícias ao Minuto (DiscoverCars study) geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 11
- 12
- 13Booking.com listings sampled by Porto Tours geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 14
- 15
- 16
- 17
- 18STCP historic tram fare, reported by Porto guides geraadpleegd op 2026-09-18Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 19
- 20

