Sommige links op deze pagina zijn affiliate-links: als u via hen boekt, kunnen wij een commissie verdienen zonder extra kosten voor u. Hoe dit werkt
Een snelle blik op Igreja de Santa Clara
Igreja de Santa Clara is een katholieke kerk en christelijke kerk in Porto, aan Largo Primeiro de Dezembro, 4000-404 Porto, Portugal. Op 790 meter ten zuiden van het centrum is het een gemakkelijke wandeling van 12 minuten. Bezoekers zijn er dol op: 4,7 van de 5 uit 1.813 beoordelingen.
Igreja de Santa Clara.- Type
- Museum
- Genoteerd als
- Katholieke kerk, Christelijke kerk, Erfgoedmuseum
- Adres
- Largo Primeiro de Dezembro, 4000-404 Porto, Portugal
- Naar het centrum
- 790 meter hemelsbreed
- Te voet
- ongeveer 12 minuten
- Beoordeling
- 4,7 van de 5 uit 1.813 beoordelingen
- Openingstijden
- varieert per dag, zie onderstaand
- Website
- http://www.santaclaraporto.pt/
- Telefoon
- +351 22 090 9000
Waarom gaan en hoe het in te passen
Een katholieke en christelijke kerk die ook dienstdoet als erfgoedmuseum en religieuze bestemming, Igreja de Santa Clara biedt bezoekers kerkruimte, museumtentoonstellingen en een souvenirwinkel. U kunt de kerk en de erfgoedexposities bekijken en vervolgens de winkel bezoeken. Mensen die geïnteresseerd zijn in kerken, erfgoedmusea of religieuze bestemmingen zullen er het meeste uithalen. Het is ook een toeristische attractie, dus het kan een onderdeel zijn van een bredere wandeling in dit gebied.
Openingstijden zijn van 9:00 tot 12:30 uur en van 14:00 tot 17:30 uur op maandag, woensdag, donderdag, vrijdag en zondag, met dinsdag en zaterdag sluiting om 17:00 uur. Op een typische maandag is 16:00 uur het drukste uur en 9:00 uur het rustigste open uur, dus een vroeg bezoek is de rustigere optie. Het gesplitste schema betekent dat u rekening moet houden met de middagpauze.
In de buurt staan het Arnaldo Gama-monument, het museum Stichting Maria Isabel Guerra Junqueiro en Luis Pinto Mesquita Carvalho, Palácio Freire de Andrade, AFAR en de Muralha Primitiva do Porto allemaal binnen 120 m. Het Arnaldo Gama-monument is 79 m verderop, de dichtstbijzijnde van de nabijgelegen locaties.
Openingstijden
Het is elke dag van de week geopend. De tijden kunnen afwijken op feestdagen of tijdens speciale evenementen, dus controleer dit op de dag zelf.
Openingstijden
| Dag | Uren |
|---|---|
| Maandag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 |
| Dinsdag | 9:00–12:30, 14:00–17:00 |
| Woensdag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 |
| Donderdag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 |
| Vrijdag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 |
| Zaterdag | 9:00–12:30, 14:00–17:00 |
| Zondag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 |
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:30
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:00
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:30
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:30
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:30
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:00
- Uren
- 9:00–12:30, 14:00–17:30
Diensten bij Igreja de Santa Clara
Toegankelijkheid, diensten, betalingen en andere details zijn gegroepeerd. Als een functie die u nodig heeft ontbreekt, vraag dan vooraf, want de lijst is niet uitputtend.
Wat het biedt
| Serviceopties | Diensten ter plaatse |
| Voorzieningen | niet: toilet |
- Diensten ter plaatse
- niet: toilet
Hoe de beoordeling is opgebouwd
1.813 beoordelingen geven gemiddeld 4,7 van de 5: 84 procent geeft vijf sterren en 3 procent één of twee. Dit aantal beoordelingen houdt het gemiddelde stabiel, zelfs als een dag slecht verloopt.
Hoe de beoordelingen zijn verdeeld
Aantal beoordelingen per sterrenwaardering.
Per september 2026.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 5 sterren | 4 sterren | 3 sterren | 2 sterren | 1 ster |
|---|---|---|---|---|---|
| Beoordelingen | 1,516 | 182 | 55 | 14 | 46 |
De drukste uren
Maandag is het drukst om 16:00 uur en het rustigst om 09:00 uur. Lees de cijfers als relatief, 100 is zo druk als het maar kan, en bezoek vroeg of laat om de piek te vermijden.
Hoe druk het is op een typische maandag
Relatieve bezoekersaantallen per uur; 100 is het drukste uur van de week.
Typische bezoekersaantallen; deze variëren per seizoen.
De cijfers achter deze grafiek, als tabel
| Rij | 09:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | 17:00 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Relatieve drukte | 47 | 67 | 68 | 61 | 0 | 83 | 94 | 100 | 71 |
Wat is er in de buurt
Het dichtstbijzijnde is Arnaldo Gama, romancista histórico, op 80 meter van Igreja de Santa Clara; de tabel vermeldt de andere.
Igreja de Santa Clara en wat eromheen ligt
- Igreja de Santa Clara41,1426° N, 8,6092° W · Open in Google Maps
- Stichting Maria Isabel Guerra Junqueiro en Luis Pinto Mesquita Carvalho 110 meter41,1424° N, 8,6105° W · Open in Google Maps
De dichtstbijzijnde plaatsen
| Plaats | Soort | Afstand | Beoordeling (beoordelingen) |
|---|---|---|---|
| Arnaldo Gama, romancista histórico | monument | 80 meter | 4.3 (65) |
| Stichting Maria Isabel Guerra Junqueiro en Luis Pinto Mesquita Carvalho | museum | 110 meter | 3.8 (9) |
| Palácio Freire de Andrade | monument | 110 meter | 4.1 (7) |
| AFAR | museum | 120 meter | 5.0 (2) |
| Muralha Primitiva do Porto | monument | 120 meter | 4.5 (469) |
| Muralhas Fernandinas do Porto | uitkijkpunt | 120 meter | 4.4 (1,402) |
- Soort
- monument
- Afstand
- 80 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.3 (65)
- Soort
- museum
- Afstand
- 110 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 3.8 (9)
- Soort
- monument
- Afstand
- 110 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.1 (7)
- Soort
- museum
- Afstand
- 120 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 5.0 (2)
- Soort
- monument
- Afstand
- 120 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.5 (469)
- Soort
- uitkijkpunt
- Afstand
- 120 meter
- Beoordeling (beoordelingen)
- 4.4 (1,402)
Het volledige gegevensblad
Alle cijfers en hun bronnen, per september 2026.
Download de volledige tabel als CSV · 128 rijen
Toon alle 128 cijfers
| Feit | Waarde | Bron |
|---|---|---|
| Igreja de Santa Clara32 | ||
| Naam | Igreja de Santa Clara | Google Maps-vermelding |
| Database | Musea | Eigen directory |
| Categorieën | Katholieke kerk, Christelijke kerk, Erfgoedmuseum, Religieuze bestemming, Souvenirwinkel, Toeristische attractie | Google Maps-vermelding |
| Adres | Largo Primeiro de Dezembro, 4000-404 Porto, Portugal | Google Maps-lijst |
| Straat | Largo Primeiro de Dezembro | Google Maps-lijst |
| Postcode | 4000-404 | Google Maps-lijst |
| Stad | Porto | Google Maps-lijst |
| Pluscode | 49VR+28 Porto, Portugal | Google Maps-lijst |
| Telefoon | +351 22 090 9000 | Google Maps-lijst |
| Website | http://www.santaclaraporto.pt/ | Google Maps-lijst |
| Breedtegraad | 41.14259 | Google Maps-lijst |
| Lengtegraad | -8.60925 | Google Maps-lijst |
| Afstand van het centrum, hemelsbreed | 790 meter | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Richting vanuit het centrum | zuid | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Loopafstand, geschat | ongeveer 12 minuten | Eigen berekening op basis van de coördinaten |
| Beoordeling | 4,7 van de 5 | Google Maps-lijst |
| Recensies | 1,813 | Google Maps-lijst |
| Recensies met 5 sterren | 1,516 | Google Maps-lijst |
| Recensies met 4 sterren | 182 | Google Maps-lijst |
| Recensies met 3 sterren | 55 | Google Maps-lijst |
| Recensies met 2 sterren | 14 | Google Maps-lijst |
| Recensies met 1 ster | 46 | Google Maps-lijst |
| Gepubliceerde bezoekersfoto's | 5,050 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, maandag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, dinsdag | 9:00–12:30, 14:00–17:00 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, woensdag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, donderdag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, vrijdag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, zaterdag | 9:00–12:30, 14:00–17:00 | Google Maps-lijst |
| Openingstijden, zondag | 9:00–12:30, 14:00–17:30 | Google Maps-lijst |
| Serviceopties: ter plaatse | ja | Google Maps-lijst |
| Voorzieningen: toilet | nee | Google Maps-lijst |
| Porto: de stad eromheen96 | ||
| Coördinaten van Porto | 41,15, -8,61083 decimale graden | Wikidata |
| Inwonertal van Porto | 231.800 · Per 2021. | Wikidata |
| Oppervlakte van Porto | 41,42 km² | Wikidata |
| Hoogte van Porto | 104,0 m | Wikidata |
| Regio | Noord-Portugal | Wikipedia |
| District | Porto | Wikipedia |
| Gemiddeld dagelijks maximum in januari | 13,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddeld dagelijks minimum in januari | 5,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in januari | 147,1 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in januari | 124,0 uur · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddeld dagelijks maximum in februari | 15,0 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddeld dagelijks minimum in februari | 5,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in februari | 110,5 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in februari | 129,0 uur · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddeld dagelijks maximum in maart | 17,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonuren & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weerblok citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddeld dagelijks minimum in maart | 7,8 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in maart | 95,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in maart | 192,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in april | 18,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in april | 9,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in april | 117,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in april | 217,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in mei | 20,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in mei | 11,6 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in mei | 89,6 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in mei | 258,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in juni | 23,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in juni | 14,5 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juni | 39,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juni | 274,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in juli | 25,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in juli | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in juli | 20,4 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in juli | 308,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in augustus | 25,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in augustus | 15,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in augustus | 32,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in augustus | 295,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in september | 24,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in september | 14,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in september | 71,9 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in september | 224,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in oktober | 20,7 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in oktober | 12,2 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in oktober | 158,3 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in oktober | 184,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in november | 17,1 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in november | 8,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in november | 172,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in november | 139,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse maximum in december | 14,4 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Gemiddelde dagelijkse minimum in december | 6,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Neerslag in december | 181,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Zonuren in december | 124,0 h · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Jaarlijkse neerslag | 1237,0 mm · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Hoogst gemeten temperatuur | 40,9 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| Laagste geregistreerde temperatuur | -3,3 °C · Station: Porto (Fontainhas), hoogte: 93 m, normalen 1981–2010, extremen 1981–2007, zonneschijn & luchtvochtigheid 1961–1990. Het weeroverzicht citeert: IPMA | Wikipedia |
| UNESCO-werelderfgoed: Historisch centrum van Porto, Luiz I-brug en klooster van Serra do Pilar | ingeschreven in 1996 · De vermelding omvat het historisch centrum, de Dom Luís I-brug en het klooster van Serra do Pilar aan de overkant van de rivier in Gaia. | UNESCO-werelderfgoedcentrum |
| Gemeentelijke toeristenbelasting per nacht | 3 EUR · Verhoogd van 2 naar 3 euro per nacht (porto.pt nieuws; het Leme-portaal van de gemeente meldt 32,3 miljoen euro geïnd in 2025). | Câmara Municipal do Porto |
| Maximale toeristenbelasting per verblijf | 21 EUR · In rekening gebracht voor maximaal zeven opeenvolgende nachten per verblijf, volgens het consumentenmagazine; de gemeentelijke verordening is de autoriteit. | Which? |
| Enkele reis metro en bus, zones Z2 (centraal Porto), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-gelegenheidskaartje; tarief van kracht vanaf 1 januari 2024. Tien opgeladen geven er één gratis. | Metro do Porto |
| Andante 24-kaart, 24 uur in zones Z2 | 5,35 EUR | Metro do Porto |
| Enkele reis metro, zones Z3 | 1,85 EUR | Metro do Porto |
| Metrolijn E van de luchthaven naar Trindade (stadscentrum) | 27 minuten · Twee onafhankelijke gidsen geven 26-30 minuten (livingtours.com); treinen elke 20 minuten. De luchthaven ligt in tariefzone Z4. | porto-north-portugal.com |
| Enkele reis metro, zone Z4 (luchthaven naar het centrum) | 2,3 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; papieren Andante-kaart 0,60 EUR extra. Een 24-uurs Z4-kaart kost 8,55 EUR. | Metro do Porto (officieel) |
| Enkele reis metro, luchthaven naar centraal Porto (zone Z4), gebruikt als luchthavenvervoer tarief | 2,3 EUR · Lijn E, Andante Z4-gelegenheidskaartje, tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; de papieren kaart kost 0,60 EUR extra. | Metro do Porto |
| Enkele reis metro en bus in centraal Porto (zones Z2), geldig één uur | 1,4 EUR · Andante-gelegenheidskaartje. | Metro do Porto |
| Andante Tour 1, 24 uur op het volledige Andante-netwerk | 7,75 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer, geen museumentree of kortingen. | Metro do Porto |
| Andante Tour 3, 72 uur op het volledige Andante-netwerk | 16,55 EUR · Tarief van kracht vanaf 1 januari 2026; alleen vervoer. | Metro do Porto |
| Autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de winter (december tot februari) | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de verhuurbemiddelaar DiscoverCars, boekingen van het voorgaande jaar, gepubliceerd rond 2024; geen Porto-offerte en niet het tarief van 2026. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de zomer (juni tot augustus) | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Benzine 95, efficiënte prijs per liter, week 7-13 september 2026 | 2,115 EUR · Referentieprijs van de toezichthouder met belastingen; DGEG-kortingspompprijzen waren 1 cent lager. | ERSE |
| Verbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabriekscijfer; werkelijk rijden op heuvels verbruikt meer. | Renault Portugal |
| Slaapzaalbed in hostel, mediaan per nacht | 27,37 EUR · 12 slaapzaalaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per vermelding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale vermeldingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-vermeldingen bemonsterd door Porto Tours |
| Budget tweepersoonskamer: gastenhuizen, B&B's en 1-2 sterrenhotels, mediaan per nacht | 105,56 EUR · 78 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per vermelding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale vermeldingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-vermeldingen bemonsterd door Porto Tours |
| Middenklasse tweepersoonskamer: 3-4 sterrenhotels, mediaan per nacht | 220,1 EUR · 51 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per vermelding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale vermeldingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-vermeldingen bemonsterd door Porto Tours |
| Luxe tweepersoonskamer: 5-sterrenhotels, mediaan per nacht | 419,73 EUR · 19 tweepersoonsaanbiedingen. Mediaan van het laagste tarief per vermelding voor twee nachten vanaf 10 oktober 2026, 1.000 centrale vermeldingen, omgerekend van Amerikaanse dollars tegen de koers van de site; één steekproefdatum, dus hetzelfde cijfer geldt voor elk seizoen. | Booking.com-vermeldingen bemonsterd door Porto Tours |
| Een goedkope maaltijd per persoon, bovengrens van de prijsklasse 5-10 EUR | 10 EUR · 31 van de restaurants die een klasse publiceren, zitten in 5-10 EUR, de op een na meest voorkomende klasse. Klassen zijn de gepubliceerde prijsbereiken per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Een gemiddelde maaltijd per persoon, bovengrens van de prijsklasse 10-15 EUR | 15 EUR · 68 restaurants, de meest voorkomende klasse. Klassen zijn de gepubliceerde prijsbereiken per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Een exclusieve maaltijd per persoon, het begin van de klasse 50+ EUR | 50 EUR · 9 restaurants publiceren 50+ EUR. Klassen zijn de gepubliceerde prijsbereiken per persoon van de restaurants, 554 restaurants gecontroleerd in september 2026. | Porto Tours restaurantdatabase |
| Toeristenbelasting Porto per persoon per nacht | 3 EUR · Tot zeven nachten; kinderen onder 13 vrijgesteld. | Câmara Municipal do Porto |
| Portwijnkelderbezoek met proeverij, Taylor's volwassenenkaartje | 25 EUR · Audiogids met drie porten, september 2026. | Taylor's |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de winter | 14,25 EUR · Landelijk gemiddelde van de boekingen van een autoverhuurbemiddelaar, december tot februari, gepubliceerd rond 2024; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Budget autohuur in Portugal, gemiddelde per dag in de zomer | 35,78 EUR · Landelijk gemiddelde, juni tot augustus, zelfde studie; gedateerd. | Notícias ao Minuto (DiscoverCars-studie) |
| Middelgrote autohuur in Porto, gemiddelde per dag | 38 EUR · Booking.com Cars' gemiddelde voor een middelgrote auto in Porto, gelezen op 17 september 2026; geen seizoen opgegeven, dus hetzelfde cijfer wordt het hele jaar gebruikt. | Booking.com Cars |
| Middelgrote autohuur in Porto, gemiddelde per dag | 38 EUR · Zelfde cijfer; geen seizoenssplitsing gepubliceerd. | Booking.com Cars |
| Verbruik middelgrote benzineauto, Renault Captur, WLTP gecombineerd | 5,7 l/100 km · Fabriekscijfer. | Renault Portugal |
| Verbruik premium auto (middelgroot cijfer gebruikt) | 5,7 l/100 km · Geen officieel cijfer van een premiummodel gevonden; het middelgrote Captur-cijfer wordt gebruikt. | Renault Portugal |
| Verbruik kleine benzineauto, Renault Clio, WLTP gecombineerd | 5,1 l/100 km · Fabriekscijfer. | Renault Portugal |
| Binnenlands tapbier, 0,5 liter, in een bar of restaurant in Porto | 3,0 EUR · Crowd-sourced gemiddelde, bereik 2,00-4,50 EUR, gelezen op 17 september 2026. | Numbeo |
| Privé luchthavenvervoer naar centraal Porto, per voertuig, mediaan van de zes keuzes van de site | 27,35 EUR · Mediaan van zes privé luchthavenvervoeren beoordeeld in partners/transfers.json (EUR 17,00 tot 74,90), 16 september 2026. | GetYourGuide en Viator-vermeldingen |
| Premium autohuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de site-eigenaar op 17 september 2026; geen openbare bron onderscheidt premium van middelgrote autotarieven. | Porto Tours (eigenaar cijfer) |
| Premium autohuur in Porto, per dag | 100 EUR · Vastgesteld door de site-eigenaar op 17 september 2026; hetzelfde cijfer het hele jaar. | Porto Tours (eigenaar cijfer) |
| Historische tram, enkele reis gekocht aan boord | 6 EUR · Ongeveer 6 euro voor een enkele reis en 8 euro voor twee ritten op dezelfde dag; de historische trams hebben een apart tarief van het Andante-netwerk. | STCP historisch tramtarief, gerapporteerd door Porto-gidsen |
| Palacio da Bolsa rondleiding, volwassene | 14 EUR · Alleen rondleidingen, in het Portugees, Spaans, Frans of Engels; 9,50 euro student, school of senior. | Palacio da Bolsa |
| Nationaal Museum Soares dos Reis, volwassene | 10 EUR · Geopend van dinsdag tot zondag van 10:00 tot 18:00 uur; gesloten op maandag en op 24 juni, de stadsfeestdag. | Museus e Monumentos de Portugal |
Veelgestelde vragen
Hoe laat is Igreja de Santa Clara geopend?
Maandag 9–12:30 uur en 14–17:30 uur; dinsdag 9–12:30 uur en 14–17 uur; woensdag 9–12:30 uur en 14–17:30 uur; donderdag 9–12:30 uur en 14–17:30 uur; vrijdag 9–12:30 uur en 14–17:30 uur; zaterdag 9–12:30 uur en 14–17 uur; zondag 9–12:30 uur en 14–17:30 uur. Op feestdagen kunnen de tijden afwijken.
Ligt Igreja de Santa Clara ver van het centrum van Porto?
790 meter hemelsbreed, ongeveer 12 minuten te voet.
Welke score heeft Igreja de Santa Clara gekregen?
Het is beoordeeld met 4,7 op 5, op basis van 1.813 recensies.
Bronnen
Elk cijfer hierboven is afkomstig uit een van deze bronnen, met in het gegevensblad de bron voor elke rij.
- 1Google Maps listing: Igreja de Santa Clara geraadpleegd op 2026-09-15Naam, categorieën, adres, coördinaten, telefoon, website, openingsuren, beoordeling en aantal recensies, aanbod en populaire tijden.
- 2Own calculation from the coordinatesHemelsbrede afstand van 41,1496° N, 8,6110° W; geschatte loopafstand op basis van de afstand plus 30% tegen 5 km/uur.
- 3Igreja de Santa Clara: official website geraadpleegd op 2026-09-15De eigen website van de locatie voor actuele openingstijden, prijzen en evenementen.
- 4
- 5Wikipedia geraadpleegd op 2026-09-15Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11Notícias ao Minuto (DiscoverCars study) geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 12
- 13
- 14Booking.com listings sampled by Porto Tours geraadpleegd op 2026-09-17Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 15
- 16
- 17
- 18
- 19STCP historic tram fare, reported by Porto guides geraadpleegd op 2026-09-18Feiten over Porto in het gegevensblad.
- 20
- 21

